Reklama

Reklama

Nawilżacze powietrza przemysłowe - wszystko, co trzeba wiedzieć

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 14:16
Autor:

Nawilżacze powietrza przemysłowe - wszystko, co trzeba wiedzieć - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Przemysłowe nawilżacze powietrza to jeden z kluczowych elementów wyposażenia wielu polskich przedsiębiorstw. Mają one szczególne znaczenie jeśli chodzi o funkcjonowanie tych zakładów, które zajmują się produkcją, ale nie tylko. Dbanie przez przedsiębiorców o optymalny poziom wilgotności w należących do firmy obiektach pozwala na zachowanie wysokiej wydajności i bezpieczeństwa pracowników

Reklama

Każdemu przedsiębiorcy powinno zależeć na zapewnieniu jak najlepszych warunków pracy. Jednym z czynników składających się na ten aspekt jest właśnie jakość oraz stopień wilgotności powietrza. Utrzymanie prawidłowych wskaźników w tym obszarze pozwala na prawidłowe funkcjonowanie maszyn oraz samych pracowników. O czym dokładnie mowa i dlaczego należy zaopatrzyć się w przemysłowe nawilżacze powietrza?

Wilgotność powietrza w miejscu pracy - najważniejsze informacje

Przez wilgotność należy rozumieć ilość pary wodnej, która jest zawarta w powietrzu w danej temperaturze. Wówczas mówimy o tzw. wilgotności względnej, którą określa się symbolem - RH. Utrzymywanie się zbyt suchego powietrza przynosi z czasem negatywne skutki takie jak m.in. zmęczenie i spadek produktywności pracowników, ale także pojawienie się większej ilości pyłów zawieszonych, wyładowań elektrostatycznych oraz wysuszenie produktów. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego typu problemów. Nawilżacze powietrza przemysłowe kontrolują poziom wilgoci i w razie konieczności dostarczają jej w takim stopniu, aby zapewnić prawidłowe parametry w pomieszczeniu. 

Przemysłowy nawilżacz powietrza - co to takiego i gdzie się korzysta?

Sposób doprowadzenia wilgoci do powietrza różni się w zależności od rodzaju obiektu i warunków w nim panujących, a także mechaniki samego urządzenia. Nawilżacze wykorzystywane są zarówno w małych, jak i ogromnych pomieszczeniach, w tym halach, magazynach, powierzchniach biurowych itp. Sprzęt taki jest niezbędnym elementem wyposażenia przedsiębiorstwa w wielu branżach, w tym m.in. w przemyśle tekstylnym, papierniczym, drzewnym, elektronicznym, placówkach służby medycznej, laboratoriach, kwiaciarniach itp. Nowoczesne nawilżacze są proste w obsłudze, a ich praca wiąże się z niewielkim kosztem. 

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? 

Zaopatrując się w tego rodzaju urządzenia warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy zadbają o każdy detal. Na uwagę zasługuje tutaj np. firma Airtec, która posiada kilkadziesiąt lat doświadczenia i mnóstwo zadowolonych klientów. Przedsiębiorstwo to oferuje bezpłatną ocenę projektu i wsparcie specjalistów na każdym etapie wdrażania systemu. Jedną z najważniejszych kwestii jest tutaj bowiem idealne dopasowanie nawilżaczy do konkretnego przypadku, w tym potrzeb i wymagań danej firmy. Wszystko po to, aby instalacja w stu procentach spełniała swoje zadanie. Wśród najczęściej stosowanych nawilżaczy można wyróżnić te, które montowane są bezpośrednio w pomieszczeniach oraz w systemie wentylacyjnym. W celu wyboru odpowiedniego modelu warto skontaktować się z przedstawicielem firmy Airtec i omówić szczegóły. Ekspert odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości, a przy okazji doradzi najlepsze rozwiązanie.  
Źródło zdjęcia: freepik.com, autor master1305.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy