Reklama

Nie tylko imprezy, czyli co może zorganizować agencja eventowa?

Opublikowano:
Autor:

Nie tylko imprezy, czyli co może zorganizować agencja eventowa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Cały czas pokutuje na polskim rynku pozbawiony podstaw pogląd, jakoby agencje eventowe zajmowały się tylko organizacją „imprez”, czyli mniej lub bardziej hucznych zabaw. Fakt – takie dynamiczne spotkania najlepiej prezentują się w portfolio, ale w wielu firmach z branży nie są nawet najważniejszym rodzajem organizowanych wydarzeń. Kiedy więc jeszcze warto skorzystać ze wsparcia agencji eventowej?

Spotkania firmowe

W małych firmach spotkania odbywają się w najlepszym przypadku w gabinecie dyrekcji, a w najgorszym – na korytarzu albo w pokoju socjalnym. W korporacji jest to już jednak nie tylko niewskazane, ale często i technicznie niemożliwe. Dlatego co jakiś czas organizuje się spotkania na przykład dla kadry menedżerskiej. Muszą się one odbywać w dobrze przygotowanej, nagłośnionej i wyposażonej sali z zapleczem cateringowym. A zdobycie kontaktów do gestorów takich sal łatwe nie jest – terminy są zarezerwowane często na ładnych parę miesięcy, a nawet kilka lat do przodu i trzeba naprawdę dobrych dojść, żeby coś więcej ugrać. Właśnie tutaj agencja eventowa może pomóc, tym bardziej że jej zaangażowanie pozwoli zdjąć z barków konieczność martwienia się o cały sprzęt, catering, transport, noclegi i wszystkie poboczne kwestie.

Konwencje programowe

Nie licz na to, że spontaniczne reakcje na konwencjach programowych partii politycznych czy spotkaniach z wyborcami są naprawdę spontaniczne. Takie wydarzenia wymagają sporo wysiłku organizacyjnego i to – żeby było jasne – z każdej strony sceny politycznej. Polityk nie jest gwiazdą rocka, nie zgromadzi tłumów. A tam, gdzie tłum, tam w domyśle kłopoty organizacyjne. Żadna partia ani organizacja nie ma ochoty walczyć z nimi w pojedynkę. Dlatego wszystkie partie i organizacje pozarządowe organizują swoje konwencje ze wsparciem firm eventowych.

Konferencje

Może i konferencje nie są szczególnie dynamiczne, ale wymagają doskonałej koordynacji i organizacji. Jeśli więc zobaczysz gdzieś w swoim mieście informację o konferencji naukowej lokalnego uniwersytetu, to możesz mieć pewność, że uniwersytet współpracuje z odpowiednią agencją – gdyby działał bez wsparcia agencji eventowej, to poza wąskim gronem fanatyków nauki nikt by się o wydarzeniu nie dowiedział.

To samo zresztą dotyczy konferencji o nienaukowym charakterze, które w dodatku wymagają zwykle zorganizowania szerszej gamy rozrywek i imprez towarzyszących. Agencja eventowa, która będzie umiała przygotować takie wydarzenie – możesz mieć pewność – nigdy nie narzeka na brak klientów.

Wydarzenia miejskie

Tylko dzięki temu, że istnieje pewna agencja eventowa, Warszawa ma swoje wielkie wydarzenia miejskie. Znów – na plakatach jak byk jest napisane, że na imprezę zaprasza urząd miasta albo dzielnicy, ale w praktyce za zorganizowanie scen, imprez, pokazów itd. odpowiada najczęściej jedna ze stołecznych agencji eventowych, której organizację eventów Warszawa powierza od lat.

Podobnie rzecz ma się w innych miastach – po prostu organizacja własnymi środkami już nie mieści się w kompetencjach gminy, nie wspominając już o chęciach urzędników, ale agencje eventowe są w stanie ogarnąć nawet tak trudne i często niewdzięczne imprezy w tym sensie, że komunikacja z jednostkami samorządowymi rzadko jest łatwa.

Imprezy integracyjne

To też swego rodzaju nowość. Może nie same imprezy, bo te organizuje się od bardzo dawna, ale powierzanie ich agencjom eventowym. Do niedawna bowiem ktoś po stronie bura po prostu dzwonił, rezerwował miejsce na paintballu, basenie czy gdziekolwiek jeszcze i tu się organizacja kończyła. Dziś jednak coraz częściej imprezy integracyjne nie kończą się po dwóch godzinach, tylko dostają jakieś szersze ramy i przewiduje się więcej, niż tylko jedną atrakcję główną. Na organizację takich złożonych wydarzeń nikt jednak nie ma czasu. Znów z pomocą przychodzi firma eventowa. I bardzo dobrze, bo dzięki temu integracja faktycznie jest integracją, a nie po prostu wspólnym wyjściem – kto był, ten wie, że różnica jest bardzo duża.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE