Reklama

Nowa generacja zmiękczaczy wody już dostępna na rynku!

Opublikowano:
Autor:

Nowa generacja zmiękczaczy wody już dostępna na rynku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Świat nieustannie pędzi do przodu, a my cały czas oczekujemy innowacyjnych rozwiązań, które jak najlepiej służyłyby naszym potrzebom i wymaganiom. Branża uzdatniania wody nie chce pozostawać w tyle i również ma ciekawe propozycje! Wśród nich zupełnie nowa generacja zmiękczaczy wody. Czy przypadnie do gustu użytkownikom i sprosta ich oczekiwaniom?

Nadchodzi nowe!

Wiele sektorów z różnych branż cały czas stara się wprowadzać innowacje dotyczące zarówno usług, jak i samych produktów. Wszystko w celu jak największego zaspokojenia potrzeb klientów, dostosowania swojej działalności do obecnych standardów.

Najlepszym przykładem jest branża telefonii komórkowej. Do odbiorców stale trafiają nowe propozycje modeli smartfonów. Obecnie już ciężko się zorientować w ofercie oraz śledzić wszystkie premiery.

W przeszłości wszystko opierało się o raczej ubogi wybór rozwiązań. Obecnie w dobie rozwoju technologii i tak dużego przepływu informacji sytuacja zmienia się diametralnie. Coraz modniejsze stają się produkty działające kompleksowo, na przykład 2 w 1.

Nowoczesne technologie w domu

Branża uzdatniania wody nie chce odstawać od reszty, co do jakości i rodzajów oferowanych produktów. W związku z tym cały czas pojawiają się nowe urządzenia, zaawansowane technologicznie i coraz bardziej wydajne. Przykładem są chociażby zmiękczacze wody z maksymalnie krótkim okresem regeneracji oraz możliwością kontroli poprzez moduł WiFi.

Zupełną nowością w dziedzinie domowego uzdatniania wody są zmiękczacze wody z węglem aktywnym, a w tym produkt polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Hero.

Potrzeba komfortu a problemy z jakością wody

Samochody, telewizory, telefony – mało kto mógłby współcześnie się bez nich obejść. Wszystkie te rzeczy łączy jedno – mają na celu podniesienie komfortu naszego życia. Skoro jest taka możliwość, dlaczego by nie zastosować rozwiązań zwiększających wygodę i ułatwiających wykonywanie codziennych obowiązków?

Z pewnością jednym z ciekawszych przypadków są systemy inteligentnego zarządzania domem. Sterowanie na odległość alarmem, oświetleniem czy temperaturą to coraz częściej instalowane systemy.

Z roku na rok wzrasta także świadomość dotycząca komfortu, jaki może dać lub zabrać użytkowana na co dzień woda. Często pojawiającymi się i przeszkadzającymi kłopotami są chlor oraz wysoki stopień twardości wody.

Chlor ma wpływ na smak i zapach wody. Niektórzy wyczuwają go nawet już przy niewielkich stężeniach i rezygnują ze spożywania kranówki. Ponadto ma on właściwości podrażniające w stosunku do skóry. Może powodować dyskomfort podczas kąpieli oraz niedoskonałości, zwłaszcza u alergików i osób z nadwrażliwością.

Twarda woda nie jest zjawiskiem pożądanym z przyczyn ekonomicznych i technicznych. Jej głównym przewinieniem jest osad, jaki po sobie pozostawia. Kamień zbiera się nie tylko na dnie czajnika, ale również we wnętrzu rur, kotle grzewczym i na elementach sprzętów AGD. Prowadzi do awarii oraz strat finansowych.

Szkody, jakie powoduje w domu twarda woda

Zupełnie nowe rozwiązanie - Ecoperla Hero

Kompleksowym rozwiązaniem na problemy z wysoką twardością wody oraz chlorem jest nowe, kompaktowe urządzenie 2 w 1. Ecoperla Hero to zdecydowanie coś więcej niż zmiękczacz wody, ponieważ łączy on w sobie funkcję tego urządzenia oraz filtra węglowego.

Wszystkie elementy zostały zamknięte w kompaktowej obudowie, dzięki czemu nie trzeba obawiać się o dużą ilość zajętego miejsca czy problemy z utrzymaniem urządzenia w czystości.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero zapewnia nie tylko miękką wodę, ale i wodę smaczną, bezwonną, przyjazną dla skóry i włosów. Innymi słowy wodę idealną nie tylko do codziennego użytku, ale również do picia.

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Jak działa zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero?

Ecoperla Hero posiada w sumie 40 litrów złoża filtracyjnego. Jest to mieszanka dwóch rodzajów materiałów filtracyjnych, ułożonych warstwowo. Na wierzchu znajduje się 10 litrów wysokiej jakości węgla aktywnego z łupin orzechów kokosowych impregnowanego srebrem.

To właśnie na nim usuwany jest chlor, jego pochodne oraz cała masa substancji odpowiedzialnych za pogorszenie walorów smakowych i zapachu wody. Dodatkową zaletą węgla aktywnego jest ochrona kolejnej warstwy złoża przed przedwczesnym zużyciem. Impregnacja srebrem ma na celu zachowanie pełnej higieny filtracji wody i ochronę przed mikroorganizmami.

Pod węglem aktywnym znajduje się 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej. To najlepszy sposób na redukcję wysokiej twardości wody. Taka ilość złoża jest w stanie zapewnić uzdatnioną wodę nawet w dużym gospodarstwie domowym.

Ogromną zaletą jest fakt, że złoża się ze sobą nie mieszają. Dzięki temu filtracja odbywa się zgodnie z założeniem i daje oczekiwane efekty. Regeneracja jest automatyczna z udziałem roztworu solanki.

Ecoperla Hero zadba o Twoją kieszeń!

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest produktem innowacyjnym nie tylko ze względu na sposób działania, ale również ekonomiczność. To rozwiązanie z pewnością nie obciąży domowego budżetu.

Przyczynia się do tego Ecoperla Perfect System, czyli ustawienia głowicy sterującej mające na celu zapewnienie zrównoważonej pracy oraz zminimalizowanie ilości wody i soli potrzebnych na regenerację. Ponadto system zapobiega przedwczesnemu wytracaniu właściwości przez złoża i niweluje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Czym się wyróżnia Ecoperla Hero na tle podobnych produktów?

Zmiękczacze wody z węglem aktywnym pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Mimo to właściwie już od samego początku cieszą się sporym zainteresowaniem. Choć ich zadanie jest podobne, to różnią się od siebie pod pewnymi względami.

W przypadku Ecoperla Hero kwestią wyróżniającą jest bardzo dokładne przemyślenie przez projektantów detali. Do współpracy zaproszono firmę Clack odpowiedzialną za obudowę i „uszytą” na miarę głowicę sterującą oraz Lanxess – pioniera w produkcji złóż filtracyjnych.

Argumentem przemawiającym na korzyść jest również duża ilość złoża oraz impregnacja srebrem. Niewiele modeli może pochwalić się takimi cechami.

Dobry kierunek w uzdatnianiu wody

Zmianom i kierunkowi, w jakim zmierza branża uzdatniania wody należy jedynie przyklasnąć. Proponowane rozwiązania, jak choćby właśnie zmiękczacze wody z węglem aktywnym to ukłon nie tylko w stronę większego komfortu codziennego życia, ale i zadbanie o wygodę eksploatacji.

Wśród marek na wyróżnienie zasługuje Ecoperla, która stale wprowadza ciekawe produkty przeznaczone dla użytkowników o bardzo zróżnicowanych potrzebach. Być może pokazanie się na rynku interesujących, ekonomicznych, wygodnych i ekologicznych rozwiązań zwiększy świadomość na temat jakości wody i pozwoli na jej bardziej wydajne wykorzystywanie.

Więcej informacji o uzdatnianiu wody i nowościach znajdziesz w sklepie Ultrafiltracja.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE