Reklama

Nowa strona www – o czym warto pamiętać?

Opublikowano:
Autor:

Nowa strona www – o czym warto pamiętać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Amatorsko tworzone strony internetowe nie wyróżniają się niczym szczególnym i często po prostu się ich nie zauważa. Inaczej jest jednak z witrynami projektowanymi w sposób profesjonalny. W tym przypadku liczy się samo podejście do tematu oraz kurczowe trzymanie się kilku podstawowych zasad.

Niektóre witryny nie są zbyt rozbudowane i nie dostarczają odbiorcom zbyt okazałych informacji na temat działalności konkretnej firmy. To duży błąd, ponieważ w dzisiejszych czasach o klientów walczy się przede wszystkim w Internecie.

Tworzenie stron internetowych - o czym trzeba bezwzględnie pamiętać?

Wysokiej klasy strona internetowa musi być funkcjonalna i wydajna. Jeśli nie będzie posiadała intuicyjnej nawigacji internauci będą ją szybko opuszczać. Wykwalifikowani projektanci stosują zasadę 3 kroków, opierającą się na tym, że już po trzech kliknięciach myszką klient powinien znaleźć interesujące go informacje. Przyda się przejrzyste i czytelne menu.

Drugą kwestią jest atrakcyjna szata graficzna. Często tuż po wejściu na stronę internetową zwraca się uwagę na grafikę. Takich elementów nie powinno być na stronie zbyt dużo, ponieważ mogą odstraszać. Należy inwestować w minimalizm, a finalny projekt powinien uwypuklać największe zalety prezentowanej firmy oraz jej ofertę.

Jedną z ważniejszych rzeczy jest zintegrowanie strony www z systemami zewnętrznymi. W tym przypadku warto skupić się m.in. na mediach społecznościowych i płatnościach online. Ponadto witryna musi być responsywna (bez problemów wyświetli się na urządzeniach mobilnych, np. na telefonach komórkowych i tabletach - niezależnie od posiadanego systemu).

Takie funkcjonalności oferują strony na WordPressie, które oferuje Agencja Interaktywna WiWi.pl - https://wiwi.pl/tworzenie-stron-wordpress-cennik/

Tworzenie stron www - o co jeszcze należy zadbać?

Przestrzeganie powyższych zasad to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu w sieci internetowej. Nie należy jednak zapominać o kilku innych kwestiach. Dobrze wykonana strona www musi być zoptymalizowana pod kątem SEO. Najważniejszym etapem jest profesjonalne pozycjonowanie strony www, tak aby zdobyła wysoką pozycję w wyszukiwarce Google. Dzięki temu trafi na nią wielu nowych internautów. Zainteresowani nawiążą równorzędną walkę z konkurencyjnymi firmami.

Trudności mogą pojawić się przy wyborze odpowiedniego systemu zarządzania treścią (CMS). Nie warto się nad tym długo zastanawiać i sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, takie jak WordPress. Wskazane oprogramowanie jest:

- niezawodne,

- uniwersalne,

- intuicyjne w obsłudze.

WordPress umożliwi szybkie stworzenie sklepu internetowego, prostej i rozbudowanej strony www czy też bloga. Użytkownicy w dowolnym momencie mogą korzystać z płatnych, jak i darmowych wtyczek. System jest aktualizowany, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo tworzonej strony i skorzystać z najnowszych funkcji. Oczywiście ostateczna decyzja będzie należała do osób, które zajmują się projektowaniem stron www, ale to oprogramowanie należy rozważyć w pierwszej kolejności. Nikt nie poczuje się zawiedziony, a strona będzie się prezentować profesjonalnie i zyska aprobatę internetowej społeczności.

Chcesz mieć funkcjonalną i wydają stronę internetową? Zgłoś się do specjalistów z WiWi.pl, którzy oprócz tworzenia stron zajmują się pozycjonowaniem, więcej informacji pod adresem: https://wiwi.pl/pozycjonowanie-stron/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy