Reklama

Reklama

Nowoczesne okapy kominowe – obowiązkowe wyposażenie stylowej kuchni

Opublikowano: czw, 27 sie 2020 12:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Reklama

Jeszcze nie tak dawno okapy w kuchni nie były w ogóle rozpatrywane w kategoriach elementów ozdobnych, a kiedy tylko nadarzyła się taka okazja, zaczęliśmy je nagminnie ukrywać w zabudowie. Teraz jednak wyciągi kuchenne znów eksponujemy, a to wszystko za sprawą pojawienia się nowoczesnych okapów kominowych, które zachwycają swoim designem i mogą stać się unikatową dekoracją do kuchni. A jak wybrać stylowy okap kuchenny?

Dekoracyjne okapy kominowe

Okapy kominowe nazywane są również przyściennymi i – jak sama nazwa wskazuje – instalowane są na ścianie. Z reguły posiadają one długi komin, którego zadaniem jest zakrycie rury, którą wprowadzamy do wyciągu wentylacyjnego. Nie oznacza to jednak, że z okapu przyściennego nie możemy korzystać, jak z pochłaniacza. Najnowsze modele dają nam w tym względzie wybór. Wystarczy tylko w okapie zainstalować odpowiedni filtr węglowy, by prawidłowo pracował on w obiegu zamkniętym. Okapy przyścienne mogą również przybrać formę tuby. To ciekawe rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Okap kominowy – dlaczego warto?

Okapy przyścienne doskonale wpisują się w styl nowoczesnych kuchni. Decyduje o tym ich minimalistyczna forma oraz eleganckie wykończenie. Urządzenia te wyjątkowo łatwo jest wkomponować w układ kuchennej zabudowy, tym bardziej że znajdziemy je w uniwersalnych kolorach: czarnym, białym czy stalowym. Okapy kominowe są wydajniejsze, niż modele do zabudowy, dlatego też możemy korzystać z nich nawet i w dużych kuchniach, mając pewność, że poradzą sobie z w nich oczyszczaniem powietrza. Co więcej, ceny okapów przyściennych wcale nie są wygórowane, a kolejną zaletą jest ich szeroki wybór. Bez problemu więc znajdziemy sprzęt na miarę naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Jak wybrać okap przyścienny?

Decydując się na wybór okapu kominowego do kuchni, powinniśmy uwzględnić trzy kwestie: jego wygląd, wydajność oraz zastosowane technologie. Wysoka klasa energetyczna oraz regulacja prędkości pracy pozwolą nam na ekonomiczne korzystanie z urządzenia. Ważne jest również, by było ono wyposażone w wygodny dla nas panel obsługi. Sterowanie nowoczesnym okapem kominowym może ułatwić nam pilot. Otrzymasz go w komplecie z niektórymi modelami, również tymi oferowanymi przez polskie marki. Pracą najnowszych modeli możesz zarządzać także za pomocą gestów. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Ważne są również dodatkowe funkcjonalności, jakie mogą zaoferować nam wysokiej jakości okapy przyścienne, takie jak odpowiednio jasne oświetlenie, automatyczne wyłączanie po wyznaczonym przez nas czasie czy funkcja cyklicznego oczyszczania powietrza.

Ciekawą ofertę okapów kuchennych w stylu nowoczesnym znajdziesz na sklepie online kernau.com. Zapraszamy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)