Reklama

Nowoczesny dom: jakie rozwiązania powinien uwzględniać projekt?

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesny dom: jakie rozwiązania powinien uwzględniać projekt? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego niewątpliwie jest dużym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Jednak od podjęcia decyzji o budowie do ukończenia ostatnich szlifów i wprowadzenia się do lokum jest daleka droga. Najpierw należy zastanowić się, czy chcesz postawić na dom tradycyjny, czy nowoczesny, który w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Jakie rozwiązania powinien uwzględniać taki projekt?

Czym cechują się projekty domów nowoczesnych z pracowni Domowe Klimaty i innych biur?

Mówiąc o domach nowoczesnych, w pierwszej kolejności należy poświęcić uwagę bryle. Chociaż nowoczesność kojarzy nam się zazwyczaj z minimalizmem, a więc prostymi bryłami i domami na planie kwadratu lub prostokąta, nie jest to regułą. Równie chętnie wybierane są projekty domów nowoczesnych z pracowni Domowe Klimaty, które mają niesymetryczny kształt.

Zresztą, tak naprawdę ważniejsze od kształtu domu jest zagospodarowanie jego powierzchni. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się uwzględnieniem na powierzchni domu nietypowych rozwiązań, takich jak duże tarasy na piętrze czy efektownie oszklone ogródki zimowe.

Co więcej, same przeszklenia są bardzo charakterystyczną cechą nowoczesnego budownictwa. Przeglądając projekty domów nowoczesnych z pracowni Domowe Klimaty, łatwo zauważysz, że dużą popularnością cieszą się niemal w pełni przeszklone ściany. Dodają one nie tylko minimalistycznego charakteru wnętrzu, ale też powiększają je optycznie. W celu wizualnego powiększenia przestrzeni często też rezygnuje się z osobnej kuchni i jadalni, tworząc otwartą przestrzeń, łączącą w sobie kuchnią, jadalnię i salon.

Inne cechy domu nowoczesnego

Czym jeszcze cechują się nowoczesne domy jednorodzinne? Projekty powinny uwzględniać między innymi takie rozwiązania jak:

  • łączenie różnych materiałów budowlanych – o ile tradycyjny dom jest zazwyczaj wykonany z jednego materiału (np. drewna lub betonu), o tyle w nowym budownictwie często w oryginalny sposób łączy się elementy betonowe, kamienne z drewnianymi;
  • duże ogrody – nie bez powodu nowoczesne domy buduje się najczęściej na dużych działkach. Sprawdź projekty domów od Domowe Klimaty – uwzględniają one duże ogrody, będące łącznikiem domowników z naturą, a także wspomniane już tarasy czy ogródki zimowe;
  • rozwiązania ekologiczne i inteligentne – w nowoczesnym budownictwie kładzie się nacisk na inteligentne i ekologiczne rozwiązania: energooszczędne sprzęty AGD i RTV czy wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne.

Interesuje Cię nowoczesny dom? Sprawdź projekty domów od Domowe Klimaty!

Jeżeli chcesz wybudować nowoczesny dom, a jednocześnie oszczędzić wiele tysięcy złotych na projekcie gospodarstwa domowego, sprawdź projekty domów od Domowe Klimaty! Jest to biuro projektowe z ponad dwudziestopięcioletnim stażem, które oferuje najróżniejsze projekty – zarówno   domów parterowych, jak i piętrowych o optymalnej powierzchni użytkowej dla Twojej rodziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy