Reklama

Od teraz przesyłki kurierskie dla każdego! Wysyłanie paczek nigdy nie było prostsze

Opublikowano:
Autor:

Od teraz przesyłki kurierskie dla każdego! Wysyłanie paczek nigdy nie było prostsze - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Dzisiaj wysyłanie paczek nie powinno nikomu sprawiać problemów. Wszystko za sprawą serwisów umożliwiających porównanie usług firm kurierskich, a następnie wygodne nadanie przesyłki.

Współczesny konsument może czuć pewne zakłopotanie liczbą firm, które oferują dany rodzaj usług. Świetnym przykładem jest branża operatorów telefonii komórkowej. Obecnie, aby wybrać odpowiedniego dostawę usług telefonicznych i odpowiedni abonament, trzeba poświęcić na to sporo czasu. Analogiczna sytuacja panuje na rynku usług kurierskich. Na szczęście w tym przypadku istnieją platformy logistyczne, jak np. epaka.pl, które znacznie ułatwiają procedurę wyboru oraz zamawiania usług kurierskich. Korzystanie z takich platform, które współpracują z największymi przewoźnikami kurierskimi, pozwala zaoszczędzić czas, a niejednokrotnie także nerwy, które bywają szargane podczas żmudnego przeczesywania sieci internetowej w poszukiwaniu możliwości wysłania paczki.

Wysyłka paczki na zawołanie

Dzięki takim serwisom jak epaka.pl zaledwie kilkoma kliknięciami można zamówić przyjazd kuriera w Kutnie po odbiór nadawanej paczki. Jeśli nie odpowiada nam takie rozwiązanie, to możemy ograniczyć się do wygenerowania etykiety wysyłkowej, naklejenia jej na uprzednio przygotowaną przesyłkę, a następnie udania się do stacjonarnego punktu nadania i odbioru przesyłek. Całość działań związanych z wyborem kuriera oraz jego zamówieniem odbywa się w jednym miejscu – na stronie internetowej albo w aplikacji mobilnej. Co istotne, zamówienia usługi w takim serwisie jak epaka.pl można dokonywać 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Później podróż paczki, na każdym jej etapie, można śledzić, wybierając na stronie internetowej zakładkę „śledzenie przesyłek” i wpisując w pustą rubrykę numer przesyłki.

Pomysł na biznes - otwórz własny punkt epaka.pl

Branża KEP (usług kurierskich, ekspresowych oraz pocztowych) przechodzi obecnie prawdziwy rozkwit. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest dynamiczny rozwój rynku e-commerce, który jest silnie sprzężony z sektorem usług kurierskich. Trzeba wspomnieć, że pandemia koronawirusa i spowodowane nią lockdowny znacznie przyspieszyły rozwój obu rynków.

W jaki sposób można skorzystać z tych pozytywnych tendencji rozwojowych? Wchodząc do branży KEP, ale w bezpieczny, stopniowy sposób. Świetnym punktem wyjścia jest otworzenie własnego stacjonarnego punktu nadania i odbioru przesyłek w ramach sieci franczyzowej. Jedną z takich sieci jest ta, którą z sukcesami rozwija epaka.pl. Obecnie platforma ta ma ponad 300 punków na terenie kraju, a z każdym miesiącem powstają kolejne. Współpraca z epaka.pl pozwala w praktyce poznać specyfikę branży KEP. Przede wszystkim jednak pozwala na zarabianie, które nie jest obarczone ryzykiem, gdyż franczyzodawca oprócz licencji udziela pełnego wsparcia w zakresie know-how, a także szeroko zakrojonych działań marketingowych. W zasadzie jedynymi wstępnymi warunkami do podjęcia tego rodzaju współpracy franczyzowej są posiadanie własnego lokalu oraz zarejestrowanej działalności gospodarczej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy