Reklama

Odprowadź 1% podatku automatycznie, wykorzystując darmową aplikację do rozliczania PIT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Odprowadź 1% podatku automatycznie, wykorzystując darmową aplikację do rozliczania PIT - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Na szczęście w 2021 roku, podobnie jak w poprzednich latach, rozliczanie podatku przestało być wielkim kłopotem. Cyfryzacja pomogła pozbyć się obowiązku fizycznego wypełniania kopii formularza PIT i wysyłania go do Urzędu Skarbowego. Do tego część procesów można było zautomatyzować, co tylko sprawia, że proces rozliczeń jest wygodniejszy i szybszy.

Jedną z kwestii, jakie udało się w ten sposób ułatwić, jest przekazywanie 1% podatku na wybrane Organizacje Pożytku Publicznego. Zewnętrzne darmowe programy PIT nie tylko pomagają w sprawnym wypisaniu wszystkich pól, ale często też biorą na siebie kwestię przekazania darowizny w postacie 1% podatku na daną OPP. Może to dziać się nawet bez udziału użytkownika, który po prostu nie musi się tym więcej martwić. Jak to działa?

 

Darmowy program PIT-37 online wspierający fundacje

To coraz częstszy widok. Dostawcy usługi online jaką jest program do rozliczeń PIT, zawierają porozumienie z konkretną fundacją dla dzieci czy inną instytucją, która polega na wsparciu z 1% podatków. Ich współpraca jest bardzo prosta, bo opiera się na prostym założeniu, że podatnicy, którzy zdecydują się na skorzystanie z konkretnego programu, z automatu odprowadzą 1 procent podatku na tę konkretną OPP.

 

Nie nosi to w żadnym wypadku znamion oszustwa czy niedopowiedzenia. Obie strony wręcz używają tej funkcjonalności jako reklamy, która jest korzystna dla każdej z nich. Fundacje i inne Organizacje otrzymują bardzo potrzebny zastrzyk gotówki od użytkowników darmowego programu, jego autorzy zwiększają zasięg, trafiając do nowych osób, a użytkownicy z kolei za darmo otrzymują szerokie usługi rozliczeniowe.

 

Na taką formę współpracy zdecydowali się dostawcy usługi PITax i osoby odpowiedzialne za Fundację Agnieszka. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://urzadskarbowy-pit.pl/.

 

Forma wsparcia finansowego, jaką jest przekazywanie 1% podatku, bardzo często jest decydująca dla wybranych OPP i pomaga utrzymać im się na powierzchni. Coroczne finansowanie z rozliczeń podatkowych potrafi przybrać imponujące rozmiary, jeśli instytucja trafi do wystarczająco dużej liczby osób. Kampanie informacyjne, czy to w mediach, czy w formie plakatów, mogą być dla nich jednak zbyt kosztowne, przez co wiele z tych miejsc ginie w tłumie.

 

Tradycyjne przekazywanie 1% podatku

Wpisane na listę KRS Organizacje Pożytku Publicznego można oczywiście wesprzeć i bez darmowego programu PIT. Również w standardowym trybie, czyli w systemie e-PIT wypuszczonym przez Urząd Skarbowy, znajdzie się odpowiednie pole, w którym wybrać można, kogo wesprzeć.

 

Urzędowy system jest o tyle wygodny, że zapamiętuje dane z lat poprzednich, przez co również i on oferuje możliwość automatycznego przekazania 1% podatku. Jeśli podatnik chce wesprzeć tę samą instytucję, co przed rokiem, wówczas nie musi dokonywać żadnych korekt w e-Urzędzie Skarbowym. Jeśli jednak wyraża chęć zmian, nie są one pod żadnym względem problematyczne i można je zrobić od ręki w odpowiedniej zakładce po zalogowaniu.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE