Reklama

Odzież robocza bhp - nie możesz tego pominąć

Opublikowano:
Autor:

Odzież robocza bhp - nie możesz tego pominąć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Bezpieczeństwo pracy to priorytet. Powinien o to zadbać pracodawca, ale nie zwalnia to pracownika z pomyślunku i odpowiedzialności za swoje miejsce pracy. Pracownik również jest zobligowany do noszenia odzieży ochronnej, nawet jeśli nie zapewni jej pracodawca i należy o tym pamiętać.

  1. Sklep BHP online, czy stacjonarnie?
  2. Buty ochronne, jakie wybrać?
  3. Spodnie robocze, jakie powinny być?

Sklep bhp online, czy stacjonarnie?

Przewagę nad sklepami online, te stacjonarne mają jedną - można w nich przymierzyć ciuchy robocze. Natomiast z kolei sklep bhp online może oferować różne rabaty i konkurencyjne ceny. Ponadto w sklepie online znajdziemy wielu producentów odzieży roboczej w jednym miejscu. Co ułatwia nam poszukiwanie np. określonego modelu spodni roboczych, czy konkretnego producenta obuwia ochronnego. Poza tym jest to wygodne rozwiązanie dla zapracowanych. Nie trzeba nigdzie jeździć, a całą odzież roboczą można skompletować na przerwie śniadaniowej poprzez sklep internetowy.

Buty ochronne, jakie wybrać?

Bezpieczeństwo powinno iść w parze z wygodą, aby zapewnić komfort pracy pracownikowi. Buty robocze powinny być od rekomendowanego producenta. Muszą być wykonane z dobrej jakości materiału, bezpieczne, wygodne i przede wszystkim spełniać wymogi założeń i wytycznych bezpieczeństwa i higieny pracy. Zależnie też od rodzaju wykonywanej pracy, powinny być do niej dostosowane. Między innymi chodzi głównie o podeszwę antypoślizgową, czy zabezpieczenie nosów butów w postaci metalowej nakładki. Nakładka chroni stopę przed uderzeniem ciężkiego przedmiotu. Warto wziąć takie aspekty pod uwagę. Należy jednak pamiętać, że obuwie robocze powinno być dobrane również do charakteru wykonywanej pracy. Zatem to nie tylko buty z metalowym noskiem, to również wszelkiego rodzaju obuwie dla medyków, pracowników ubojni, pracowników przemysłowych, czy fizycznych.

Spodnie robocze, jakie powinny być?

Odpowiednie spodnie robocze to takie, które nie krępują ruchów. Nie mogą być również zbyt szerokie i zbyt długie, aby zminimalizować ryzyko zahaczenia o jakąś rzecz. Spodnie robocze możemy oczywiście podzielić na damskie i męskie, jednak tu znaczenie ma bardziej wygoda i funkcja ochronna spodni, niż płeć. Zakup spodni roboczych powinien być przemyślany pod względem ich funkcjonalności. Jeśli praca nie wymaga dodatkowego lekkiego sprzętu, wystarczą proste spodnie ochronne. Natomiast jeśli zależy nam na większej ilości kieszeni i kieszonek, to warto sprawdzić spodnie Snickers Workwear, które mają różne modele. Warto też przemyśleć, czy spodnie mają być z szelkami, czy bez.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE