Reklama

Ogrzewanie domu – co jest najtańsze? Czy folia grzewcza jest oszczędna?

Opublikowano:
Autor:

Ogrzewanie domu – co jest najtańsze? Czy folia grzewcza jest oszczędna? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Poszukiwania najtańszego sposobu ogrzewania to zmora nie tylko tych, którzy decydują się na budowanie własnego domu, ale również tych, którzy zmagają się z wysokimi kosztami tradycyjnego ogrzewania, np. węglem lub gazem. Do tego dochodzi również fakt, że surowce takie jak węgiel mogą być z roku na rok coraz mniej dostępne. Czym zatem ogrzewać dom? Czy popularna folia grzewcza naprawdę jest oszczędna?

Działanie folii grzewczej

Folia grzewcza jest najbardziej oszczędna w ogrzewaniu podłogowym. Można ją instalować zarówno w nowych budynkach, jak i podczas remontu starszej nieruchomości - jeśli zainwestujemy w ocieplenie domu. Cienkie, elastyczne grzejniki zawierają w środku grzałkę węglową i mieszankę grafitu, a to przy oporze elektrycznym daje im to możliwość wydzielania odpowiedniej ilości ciepła. Folie grzewcze zasilane są energią, której pozyskanie w przypadku własnej nieruchomości również jest dużo prostsze. Połączenie wytwarzania prądu z pomocą paneli fotowoltaicznych z ogrzewaniem na prąd to pierwszy i najważniejszy krok w stronę oszczędności. To również część odpowiedzi na pytanie o to, czy folia grzewcza jest oszczędna: https://heatdecor.com/folia-czy-mata-grzewcza-kluczowe-roznice-i-porownanie/

Ogrzewanie na podczerwień – czy bardziej efektywne?

Folie grzewcze emitują ciepło podczerwone, którego działanie również jest nieco inne, niż działanie standardowych kaloryferów. Ogrzewanie na podczerwień polega na tym, że ściany, sufit, przedmioty, ale również osoby w pomieszczeniu, absorbują wydzielane ciepło. To ciepło przez długi czas jest potem oddawane, dzięki czemu folie grzewcze i ogrzewanie na podczerwień mogą być zdecydowanie bardziej efektywne, niż klasyczny piec i kaloryfery, przy których ciepło wędruje najpierw do góry. Akumulacja ciepła w przypadku folii grzewczej jest zdecydowanie wyższa. 

Oszczędność nie tylko pieniędzy

Folia grzewcza jest oszczędna, przede wszystkim finansowo. Jednak jest jeszcze kilka innych rodzajów oszczędności, które są z nią związane i o nich również warto pamiętać.

  • Oszczędność miejsca, zgodnie z którą w domu nie ma konieczności montowania żadnych kaloryferów. Nie zaburzają one również aranżacji przestrzeni.
  • Oszczędność czasu, która polega zarówno na tym, że nie spędza się ani jednej chwili na uruchamianiu pieca, ale również na tym, że montaż folii grzewczej jest prosty i szybki. Nie wymaga również uzyskiwania specjalnych pozwoleń.
  • Ważna jest także oszczędność zdrowia. Nie tylko zdrowsze powietrze w domu, ale również zeroemisyjny system ogrzewania w ogóle. To wspaniała inwestycja także dla przyszłych pokoleń. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy