Reklama

Reklama

Olejki eteryczne i korzyści płynące z ich zastosowania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Olejki eteryczne i korzyści płynące z ich zastosowania - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Olejki eteryczne to związki płynne występujące naturalnie w wielu częściach roślin - w łodygach, korzeniach czy kwiatach. Olejki często pięknie pachną i posiadają właściwości terapeutyczne, które mogą przynieść wymierne rezultaty zdrowotne. Aromaterapia zyskuje z roku na rok coraz więcej zwolenników.

Reklama

Jak używać olejków eterycznych?

Olejki można stosować na trzy sposoby – miejscowo, aromatycznie i doustnie. Stosowanie aromatyczne to nic innego jak wdychaniu olejku. Olejek dostaje się do krwiobiegu poprzez drogi oddechowe. Istnieją olejki eteryczne które można dodawać do żywności czy napojów lub spożywać w specjalnych kapsułkach dojelitowych. Jednym ze sposobów korzystania z olejków eterycznych jest ich aplikacja miejscowa na ciało. Przed naniesieniem olejku warto rozcieńczyć go w olejku bazowym, tak aby nie doszło do podrażnienia naszej skóry.

O czym należy pamiętać podczas stosowania olejków eterycznych?

Kiedy używasz olejków miej na uwadze bezpieczeństwo. Nie należy smarować wrażliwych części ciała, na których znajdują się błony śluzowe. Trzeba uważać przede wszystkim na oczy. W wielu przypadkach silne olejki należy rozcieńczać olejkiem nośnikowym, gdyż olejki eteryczne rozpuszczają się wyłącznie w substancjach oleistych. Olejki eteryczne to silne substancje organiczne, należy przechowywać je z dala od zasięgu dzieci. Kobiety w ciąży lub kobiety karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed ich użyciem.

Jak wybrać olejek eteryczny?

Na jakość olejku eterycznego ma wpływ wiele czynników - od warunków uprawy rośliny, momencie ich zbioru aż do destylacji i przechowywania. Stosowanie pestycydów czy substancji wspomagających wzrost roślin, warunki glebowe czy ilość opadów potrafi znacząco wpłynąć na końcową jakość produktu.

Jeśli kupujemy olejki to sprawdzajmy informacje na opakowaniu. Określenie „olejek zapachowy” czy „identyczny z naturalnym” sugeruje, że nie mamy do czynienia z czystym olejkiem eterycznym.

Zwracajmy uwagę na również na cenę. Jeśli do wytworzenia olejku różanego potrzeba kilkanaście kilogramów płatków róż, to nie ma możliwości, aby 10ml takiego olejku mogło kosztować mało.

Zwracajmy uwagę na producentów, którzy swoją marką mogą gwarantować wysoką jakość produktu. Jednym z takich producentów jest amerykańska firma doTERRA oferująca czyste ekstrakty roślinne opatrzone standardem jakości terapeutycznej.

Jednym ze sposobów sprawdzania jakości olejku eterycznego jest jego wąchanie. Nie należy tego robić prosto z buteleczki. Najlepiej wylać kilka kropel olejku na kartkę papieru i sprawdzić, czy po chwili nie pojawi się tzw. chemiczny aromat.

Zainteresowanie aromaterapią rośnie w Polsce z roku na rok. Odpowiedni wybór olejku może mieć wpływ na to czy będziemy używać olejku do prawdziwej aromaterapii czy może zwykłego olejku zapachowego.

 

Treść powstała przy współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA https://olejki-bioterra.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE