Reklama

Operacja zaćmy. Gdzie znaleźć dobrą ofertę chirurgii oka?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Operacja zaćmy. Gdzie znaleźć dobrą ofertę chirurgii oka? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Czym jest zaćma? Na czym polega operacja zaćmy? Wrocław oferuje profesjonalne i bezpieczne zabiegi. Dowiedz się więcej i nie zwlekaj z rezerwacją wizyty.

Zaćma to choroba polegająca na stopniowej utracie przejrzystości soczewki oka. Na szczęście, skutki schorzenia można odwrócić wykonując operację, która zapewni ponowne prawidłowe widzenie. Pacjenci, którzy trafiają na operację to zwykle seniorzy, ponieważ zaćma najczęściej pojawia się wraz z postępującym wiekiem. Zdarza się jednak, że jest efektem ubocznym leczenia farmakologicznego lub urazu mechanicznego oka.

Pierwsze objawy zaćmy

Wśród pierwszych symptomów, mogących świadczyć o chorobie oczu, można wymienić przede wszystkim przymglone widzenie, pojawienie się stałych plamek przed oczami, podwójne widzenie lub zmniejszenie wyrazistości kolorów i kontrastów. Jeśli Ty lub Twój bliski zauważacie u siebie podobne objawy, warto niezwłocznie umówić się na konsultacje okulistyczne.

Operacja zaćmy - Wrocław

Choć hasło „operacja zaćmy” może budzić niepokój u pacjentów, nie ma powodów do obaw. To jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych a jednocześnie najszybszych zabiegów z zakresu mikrochirurgii. Co więcej, operacja jest koniecznością – nie ma bowiem innych metod leczenia, które spowolniłyby lub cofnęły skutki choroby.

Jak przebiega operacja zaćmy? Wrocław i jego oferta

Informacją, która natychmiast uspokaja pacjentów, jest fakt, że sama operacja zaćmy (Wrocław) trwa zazwyczaj maksymalnie 20 minut. Nie wymaga znieczulenia ogólnego, więc odbywa się przy pełnej świadomości pacjenta, który może w trakcie zabiegu bez przeszkód komunikować się z chirurgiem. Już po krótkiej obserwacji możliwy jest powrót do domu. Kolejnego dnia przeprowadza się badanie kontrolne i… jest po wszystkim. Rekonwalescencja trwa ok 2-3 miesięcy i również po upływie tego czasu, wzrok stabilizuje się na tyle, że można mówić o całkowitym powrocie do zdrowia. We Wrocławskim Centrum Okulistycznym zabiegi te przeprowadzane są często i skutecznie a pacjenci dzielą się dobrymi opiniami o placówce oraz zatrudnionych tam specjalistach.

Na czym polega operacja zaćmy

Zabieg chirurgiczny polega na usunięciu zmętniałego jądra i kory soczewki a następnie zastąpieniu jej soczewką sztuczną, która natychmiast przywraca przejrzyste widzenie. Chirurg stosuje znieczulenie miejscowe i nacina powierzchnię oka na zaledwie dwumilimetrowym odcinku. Chorą soczewkę usuwa się ultradźwiękami lub laserem, a stabilność nowej soczewki zapewnia umiejętne umiejscowienie jej i wyprostowanie już wewnątrz torebki.

We Wrocławskim Centrum Okulistycznym dostępne są sztuczne soczewki najlepszych firm okulistycznych w kraju. Jeśli szukasz odpowiedniego ośrodka i doświadczonych chirurgów, wejdź na stronę https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/zacma/, dowiedz się więcej i umów na wizytę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE