Reklama

Oświetlenie schodów zewnętrznych - poradnik

Opublikowano:
Autor:

Oświetlenie schodów zewnętrznych - poradnik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Znasz to uczucie kiedy wychodzisz od znajomych lub rodziny i całą uwagę skupiasz na poszukiwaniu schodów, by żadnego nie przeoczyć? Jasne, że znasz! Każdemu z nas nawet w dorosłym życiu zdarzyło się przeoczyć schód i upaść. Dlatego właśnie tak ważne jest aby schody były właściwie oświetlone. Jasne schody wieczorami zapewnią bezpieczeństwo gościom i domownikom. Ważne kwestie na temat oświetlenia poruszamy właśnie w artykule ”Oświetlenie schodów zewnętrznych - poradnik”.

Oświetlenie schodów

Oświetlenie schodów to niewątpliwie najważniejszy element podczas budowy, remontu czy aranżacji terenu wokół domu. Schody w zależności od panujących warunków atmosferycznych mogą być miejscem różnych zagrożeń. Zwłaszcza jesienią i zimą bardziej doceniamy solidne poręcze przy schodach oraz właściwe oświetlenie. W obecnych czasach do wyboru mamy mnóstwo opcji podświetlenia schodów zewnętrznych. Najważniejsze jest to aby dostosować je do własnych potrzeb i gustu.

Oświetlenie LED

Przy wyborze oświetlenia pamiętajcie, że ma ono być umieszczone na zewnątrz więc będzie narażone na wilgoć, zmiany temperatur i inne warunki atmosferyczne. Dlatego zwróćcie szczególną uwagę, aby było ono trwałe i praktyczne. Ważną kwestią jest również to, żeby światło raczej nie było punktowe, a oświetlało całą powierzchnię. Tak, więc jakie oświetlenie wybrać? W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszy się oświetlenie LED. Wygląda pięknie i nowocześnie oraz dostarcza wystarczającą ilość światła, jest również stosunkowo niedrogie i łatwe w montażu. Ponadto świetnie spisuje się na zewnątrz budynków. Taśma ledowa będzie dobrym rozwiązaniem do oświetlenia schodów zewnętrznych. Umieszczona pod każdym stopniem oraz przy balustradzie sprawi, że każdy stopień będzie widoczny i bezpieczny.

Oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem zmierzchu

Dzięki postępom technologicznym konsumenci mogą korzystać z wielu udogodnień jakie oferują firmy z oświetleniem. Jednym z ważnych i bardzo cennych udogodnień jest oświetlenie zewnętrzne z czujnikiem zmierzchu. Czujnik taki znacznie ułatwia użytkowanie, gdyż nie musimy pamiętać o włączaniu i wyłączaniu świateł na zewnątrz, gdyż dzieje się to samoczynnie. Czujnik ruchu to również świetny atut oświetlenia. Dzięki niemu światła nie świecą się cały czas, tylko wtedy kiedy czujnik wykryje jakiś ruch. Jest to nie tyle atrakcyjne co oszczędne udogodnienie.

Przedstawiliśmy oświetlenie, które idealnie sprawdzi się na schodach zewnętrznych oraz będzie świetnie współgrało z nowoczesną balustrada. Jednak przy wyborze taśm LED bądź innego oświetlenia pamiętajcie, aby zapoznać się z kartą techniczną i parametrami. Najważniejsze jest to aby wybrane oświetlenie odporne było na wiatr, deszcz, śnieg, mróz czy upały. Jeśli takie będzie to możesz mieć pewność, że posłuży Ci przez wiele lat, a schody do domu będą niczym do pałacu. Piękne i bezpieczne w każdych warunkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE