Reklama

Reklama

Perspektywiczne zawody w Łodzi – dlaczego warto zostać księgowym lub przedstawicielem handlowym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Perspektywiczne zawody w Łodzi – dlaczego warto zostać księgowym lub przedstawicielem handlowym? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Praca księgowego oraz przedstawiciela handlowego to dobrze płatny i dynamiczny wybór. Obie te branże gwarantują rozwój zawodowy i ciekawe wyzwania. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak zapowiada się przyszłość tych profesji w Łodzi!

Reklama

Księgowy i przedstawiciel handlowy – wymagania, zarobki i możliwości rozwoju zawodowego

Oferty pracy księgowej w Łodzi na GoWork.pl jasno wskazują, że jest to zawód potrzebny oraz poszukiwany, a przy tym dobrze płatny. Rola związana z nawiązywaniem i budowaniem relacji z potencjalnymi klientami to także atrakcyjna praca. Przedstawiciel handlowy ma więc nie mniejsze szanse na rynku pracy i to niezależnie od branży, w jakiej działa firma.

Wymagania stawiane księgowym to przede wszystkim wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie. Osoby mające wieloletni staż mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki – zarówno w zakresie zatrudnienia, jak i samych zarobków. W przypadku wielu młodych księgowych ogromną zaletą są także jasne możliwości awansu, które będzie w stanie przedstawić potencjalny pracodawca.

Praca: przedstawiciel handlowy – perspektywy i zarobki

Przedstawiciele handlowi powinni charakteryzować się odpowiednim usposobieniem, które pomaga łatwo nawiązywać i podtrzymywać relacje z klientami. Mocnym punktem w CV mogą być również studia lub szkolenia związane z kierunkami nawiązującymi do zarządzania, marketingu, ekonomii, biznesu i sprzedaży. Zarobki handlowców zaczynają się od średniej krajowej, lecz mogą osiągać o wiele wyższe kwoty. Rozwój zawodowy wymaga czasem zmiany branży lub objęcia stanowiska zarządzającego.

Rynek pracy w Łodzi dla księgowych i przedstawicieli handlowych – szanse i wyzwania

Wielu pracodawców chcących poszerzyć swój zespół sprzedażowy szuka przedstawiciela handlowego w Łodzi na GoWork.pl. Podobnie wygląda sytuacja związana z uzupełnianiem braków kadrowych, jeśli chodzi o wykwalifikowane księgowe lub księgowych. Różnorodność ofert składnia do tego, aby to właśnie tego typu portale odwiedzać w pierwszej kolejności, poszukując aktywnie pracy w jednym z tych zawodów.

Ogromną szansą dla specjalistów otwartych na rozwój lub młodych, dopiero wchodzących na rynek pracy, jest wciąż postępująca cyfryzacja. Pozwoli ona uniknąć najbardziej czasochłonnych oraz żmudnych etapów ich pracy, lecz w efekcie może zlikwidować część stanowisk niższego szczebla. Obowiązki księgowych oraz przedstawicieli handlowych w Łodzi oraz na terenie całego kraju są dopasowywane jednak do zmian na rynku – zarówno pod względem ustaw i nowych przepisów, jak i oczekiwań klientów oraz kontrahentów.

Trendy w branży księgowej i handlowej w Polsce i w Łodzi

W wielu przypadkach praca w Łodzi dla księgowej rozwija się w kierunku sektora sprzedaży online i finansów dopasowanych do potrzeb tej branży. Ze względu na dynamiczne zmiany zachodzące we współczesnych firmach, można zauważyć silny trend przenoszenia wszelkich działań do sieci i skupienie się na produktach online lub fizycznych, lecz sprzedawanych online. Prognozuje się także, że przedstawiciele handlowi będą ograniczali swoją działalność w formie fizycznej, lecz w efekcie zakres ich działań będzie o wiele szerszy. Co to oznacza w praktyce?

Praca Łódź – przedstawiciel handlowy, księgowa i… nowe możliwości

Niezależnie od tego, czy poszukiwanym stanowiskiem będzie przedstawiciel handlowy czy praca księgowa – perspektywy z roku na rok stają się coraz szersze. Dzieje się tak nie tylko dzięki innowacyjnym systemom, takim jak CRM czy programy księgowe. Warto mieć na uwadze fakt, że obie te grupy zawodowe mają przed sobą wiele możliwości rozwoju. Osoby zatrudnione w dużych firmach otrzymują nowe obowiązki oraz wynikające z nich awanse zawodowe – np. związane z zarządzaniem zespołami. Nieustanne dokształcanie pozwala także na wyspecjalizowanie się w bardzo wąskiej dziedzinie, często pożądanej na rynku pracy. Wysokiej klasy specjaliści chętnie zakładają własne działalności i korzystają ze swojej wiedzy oraz doświadczenia, współpracując z wieloma klientami jednocześnie.

Praca na stanowisku samodzielnego księgowego lub przedstawiciela handlowego pozwala na nieustanne poszerzanie swoich umiejętności. Atutem są nowe wyzwania, ale również nawiązywanie wielu znajomości branżowych oraz wysokie wynagrodzenia. Kluczową kwestią rozróżniającą obie te branże jest jednak charakter i dynamika interakcji. Zadania księgowego wymagają zupełnie innych predyspozycji i umiejętności niż obowiązki przedstawiciela handlowego. Warto mieć to na uwadze, szukając ścieżki zawodowej dla siebie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy