Reklama

Piękny uśmiech

Opublikowano:
Autor:

Piękny uśmiech - Zdjęcie główne

Piękny uśmiech

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Nie od dziś wiadomo, że piękny, zdrowy uśmiech jest najlepszą wizytówką człowieka. Zdrowa jama ustna to jednak nie tylko kwestia estetyki. To również gwarancja uniknięcia, często bardzo dotkliwych, problemów natury stomatologicznej.

To, jak ważne jest regularne mycie zębów, jest dzisiaj wiedzą powszechną, do której niestety nadal nie wszyscy się stosują, a korzystanie ze szczotki i pasty do zębów nadal nie jest standardem we wszystkich domach. Według zaleceń stomatologów, zęby należy szczotkować po każdym posiłku i w ten sposób, każdorazowo usuwać z nich resztki spożytych pokarmów. Tylko  pełna dyscyplina w tym zakresie, może pomóc nam, przez długi czas, uniknąć problemów stomatologicznych. Osoby mniej zdeterminowane w w walce o zdrowie zębów, ograniczają się do ich dwukrotnego szczotkowania w ciągu dnia - rano i wieczorem. Jak podkreślają specjaliści - szczególnie ważne jest dokładne umycie zębów przed snem, bowiem w nocy, za sprawą mniejszej ilości śliny, zęby szczególnie narażone są na powstawanie kamienia oraz działanie próchnicy.

Osoby chcące zadbać o swój uśmiech i tym samym, uniknąć wizyty u lekarza dentysty, mają dziś do dyspozycji cały arsenał akcesoriów przeznaczonych do dbania o zdrowie jamy ustnej. Ich producenci dostarczają nam zróżnicowanej gamy produktów, w której każdy odnaleźć może zarówno pasty jak i szczoteczki do zębów, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Warto bowiem zdać sobie sprawę z tego, że każdy z nas posiada inne PH śliny oraz różną wrażliwość zębów i dziąseł, a to, czym myjemy zęby musi z tą wrażliwością współgrać. Na sklepowych półkach odnajdziemy więc pasty do zębów o różnym składzie i różnym przeznaczeniu, często dodatkowo zaopatrzone w opis określający stopień ich intensywności. Podobnie jest ze szczoteczkami do zębów - wśród różnych modeli również odnajdziemy opis twardości ich włosia, od miękkich, przez średnie aż po twarde.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się ostatnio również szczoteczki elektryczne oraz soniczne. Te pierwsze zaopatrzone zostały w główki czyszczące, wykonujące nawet do ośmiu tysięcy obrotów na minutę, dzięki czemu szczotkowanie zębów jest dużo łatwiejsze i szybsze. Szczoteczki soniczne natomiast, czyli dźwiękowe, charakteryzują się ruchem wibracyjnym, który skutecznie usuwa płytkę nazębną oraz działa bakteriobójczo. 

Warto jednak podkreślić, że samo posiadanie nawet najnowocześniejszych akcesoriów, jest niewystarczające. Chociaż w znacznym stopniu ułatwiają one dbanie o zęby i sprawiają, że proces ten dla wielu osób jest mniej uciążliwy, koniecznym jest podkreślenie, że w walce o zdrowy uśmiech najważniejszym orężem jest regularność oraz konsekwencja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE