Reklama

Reklama

Płyn do chłodnicy – czym się kierować dokonując wyboru?

Opublikowano:
Autor:

Płyn do chłodnicy – czym się kierować dokonując wyboru? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Płyn chłodniczy pełni bardzo ważną funkcję w samochodzie. Jego zadaniem jest przede wszystkim odbieranie i przenoszenie do chłodnicy ciepła generowanego przez silnik. Zapobiega on przegrzewaniu się układu napędowego, korozji, ale również osadzaniu się osadów w systemie chłodzenia. Jeśli zależy nam na prawidłowym funkcjonowaniu układu chłodzenia, płyn powinien być regularnie wymieniany. Nie lekceważmy również kwestii doboru właściwego produktu do danego modelu samochodu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając płyn do chłodnicy?

Reklama

Dlaczego wybór odpowiedniego płynu jest taki ważny?

Uszkodzenie układu chłodzenia to jedna z najczęściej występujących przyczyn awarii różnego typu pojazdów. W niezależnym badaniu, rdzę i kamień w układzie chłodniczym wykryto aż w 7 na 10 pojazdów. Nawet 0,6 mm warstwa osadów na ściankach kanalików chłodnicy może doprowadzić do 40% zmniejszenia odprowadzania ciepła. Zaniedbania w kwestii regularnej wymiany oraz dodawanie niskiej jakości lub niewłaściwego płynu stanowią jedne z najczęściej występujących przyczyn uszkodzeń układu chłodzenia. Innym dość często spotykanym błędem jest stosowanie nierozcieńczonego koncentratu.

Płyn do chłodnicy – jaki produkt wybrać?

Jeśli poszukujemy wiarygodnych źródeł informacji na temat płynu, który powinniśmy wybrać do naszego auta koniecznie zajrzymy do dokumentacji pojazdu. Po ustaleniu właściwego rodzaju płynu, przyjdzie czas na wybór marki. Jeśli dany płyn posiada atesty i aprobaty uznanych producentów będzie to dla nas potwierdzeniem, że płyny te są zalewane fabrycznie w montowniach samochodów. Płyny chłodnicze firmy Kemetyl posiadają atesty takich firm jak Mercedes –Benz, DEUTZ czy Volkswagen. Cechuje je wysoka ochrona antykorozyjna oraz najwyższy poziom zabezpieczenia układu chłodniczego. Dzięki zawartości wysokiej jakości inhibitorów efektywnie chronią one przed korozją, kawitacją jak również formowaniem się osadów.

Płyny uniwersalne – kiedy ich zastosowanie jest zasadne?

Płyny uniwersalne powinny być naszym wyborem w sytuacji gdy zaobserwujemy znaczny ubytek płynu. Jeśli jednak podejmiemy decyzję o stosowaniu ich w ramach kompleksowej wymiany płynu, pamiętajmy o skrupulatnym sprawdzeniu parametrów i upewnijmy się, że odpowiadają one zaleceniom jakie znajdziemy w dokumentacji naszego pojazdu. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości płynie chłodniczym z pewnością znajdziemy go w ofercie firmy Kemetyl. Kemetyl oferuje bowiem szeroki asortyment płynów chłodniczych dedykowanych różnego typu pojazdom – osobowym, ciężarowym, maszynom budowlanym i rolniczym, układom przemysłowym i systemom grzewczym. Znalezienie optymalnego produktu nie będzie stanowiło żadnego problemu również jeśli poszukujemy innych płynów i kosmetyków samochodowych takich jak płyn hamulcowy, dodatki do paliwa.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy