Reklama

Reklama

Podstawowe rodzaje środków czystości

Opublikowano:
Autor:

Podstawowe rodzaje środków czystości - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Na rynku jest obecnie olbrzymi wybór najróżniejszych środków czystości. Korzystają z nich nie tylko osoby, które zawodowo zajmują się sprzątaniem: chemię pozwalającą na utrzymanie porządku ma w domu każdy z nas. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem takich towarów. W sklepach z chemią gospodarczą możemy spotkać zarówno produkty uniwersalne, jak i preparaty specjalistyczne o specyficznym zastosowaniu. Poniżej skupimy się na krótkiej charakterystyce podstawowych środków czystości.

Reklama

 

Detergenty do czyszczenia i pielęgnacji

Pierwszą kategorią produktów, z których na szeroką skalę korzystamy w domach, są preparaty do czyszczenia i pielęgnacji różnych powierzchni, np. szkła, ceramiki, stali szlachetnej, tworzyw sztucznych czy powierzchni wodoodpornych. Zaliczymy tu nie tylko środki przeznaczone do mycia (szampony, mleczka, płyny itp.), lecz także specjalistyczne detergenty. W chemii mianem tym określa się substancję stanowiącą aktywny element środków czyszczących, piorących i myjących służących do usuwania brudu i odkażania. Detergenty wykazują bardzo dobrą skuteczność działania, dlatego mają szerokie zastosowanie. Takie produkty są powszechnie dostępne na rynku. Znajdziemy je w większości punktów zajmujących się sprzedażą chemii gospodarczej, jak również w specjalistycznych sklepach internetowych, np. tutaj: https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Srodki-czyszczace/35. Wspomniany tu e-sklep oferuje najpopularniejsze i najskuteczniejsze preparaty przeznaczone do czyszczenia i pielęgnacji.

Preparaty do prania odzieży i innych tkanin

Kolejną grupą produktów są środki do prania wodnego. W takie artykuły powinni zaopatrzyć się każda pani i pan domu. Dynamiczny rozwój technologii oraz kolejne innowacje w zakresie sprzętu AGD zmotywowały producentów do unowocześniania produktów do prania. Dawniej mieliśmy do wyboru jedynie kilka rodzajów proszków. Dziś możemy wybierać spośród dziesiątek odmian i rodzajów proszków, płynów, żeli, kapsułek i tabletek do prania. Ich efektywność w dużej mierze zależy od jakości, dlatego dobrze jest używać produktów sprawdzonych i zaufanych marek. Podstawowe środki do prania wodnego można kupić np. tutaj: https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Podstawowe-srodki-do-prania-wodnego/28. Nie tylko pomogą one w codziennej walce z plamami, lecz także pozytywnie wpłyną na wygląd i żywotność naszych ubrań. Dodatkowo mamy do wyboru również mnóstwo rodzajów płynów do płukania, zmiękczaczy i wybielaczy do tkanin, a także specjalnych środków, które po wrzuceniu do bębna i nastawieniu pustego cyklu umożliwią dokładne oczyszczenie jego wnętrza.

Środki czyszczące i nabłyszczające do mebli

Każdy z nas wie, że czynnością pozwalającą utrzymać porządek w domu jest regularne sprzątanie. Pomaga ono zapewnić naszym najbliższym komfortowe warunki do życia i sprawia, że przyjemniej nam się mieszka. Artykułami, które powinny znaleźć się na naszej liście zakupów, są specjalistyczne środki pielęgnacyjne do mebli. Pamiętaj, że drewno nie lubi wody, dlatego warto zainwestować w profesjonalne preparaty do mycia i usuwania tłustych plam z drewnianych powierzchni. Mebli z drewna nie przecieramy wilgotną szmatką: taki rodzaj czyszczenia nie jest zalecany zarówno w przypadku mebli lakierowanych, jak i tych zabezpieczonych olejem. Należy czyścić je odpowiednimi środkami: nanosimy je na miękką ściereczkę, którą następnie delikatnie przecieramy blaty. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji nasze meble pomimo upływu lat będą prezentowały się wyjątkowo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy