Reklama

Pożyczka dla zadłużonych bez BIK i KRD

Opublikowano:
Autor:

Pożyczka dla zadłużonych bez BIK i KRD - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z możliwość zawierania zobowiązań finansowych. Niestety wiele z tych osób często nie zdaje sobie sprawy, że nie będzie w stanie takich zobowiązań spłacić w terminie. W związku z tym długi zaczynają rosnąć, a osoby zadłużone szukają najbardziej rozsądnej możliwości, aby z takiej niekorzystnej i stresującej sytuacji wyjść. Jedną z takich możliwości jest wzięcie pożyczki dla zadłużonych - o czym w dalszym ciągu nie wiele osób jeszcze wie, że istnieje taka ewentualność.

Jakie są powody najczęstszego zadłużania się przez Polaków?

Otóż powodów tych jest mnóstwo. Każdy zadłużony posiada swoją własną historię przez którą narosły mu długi. Aczkolwiek do najczęściej spotykanych powodów można zaliczyć utratę pracy oraz ciężką chorobę.

Czym charakteryzuje się pożyczka dla zadłużonych?

Pożyczka dla zadłużonych charakteryzuje się w szczególności tym, że jest skierowana do osób, które mają problem ze spłacaniem swoich poprzednio zaciągniętych zobowiązań finansowych. Jest to ostatnia deska ratunku dla dłużników. Może ona zostać udzielona osobom, które nie posiadają zdolności kredytowej (negatywna ocena w Biurze Informacji Kredytowej), jak również tym, którzy zostali wpisani do Krajowego Rejestru Dłużników (KRD). Negatywna ocena w Biurze Informacji Kredytowej oraz wpis do Krajowego Rejestru Dłużników powoduje jednocześnie to, że banki nie zdecydują się udzielić kredytu konsolidacyjnego takim osobom. W związku z tym faktem jedyną możliwością jest skorzystanie z ofert dla zadłużonych, które oferowane są przez instytucje pozabankowe. Do szczególnych cech, którymi charakteryzuje się pożyczka dla zadłużonych można zaliczyć przede wszystkim:

  • brak potrzeby wykazywania pozytywnej zdolności kredytowej
  • brak potrzeby wykazywania pozytywnej historii spłat
  • możliwość uzyskania pożyczki w krótkim czasie bez wychodzenia z domu
  • wysoka akceptowalność wniosków
  • jedna dogodna rata zamiast wielu
Oczywiście należy pamiętać tym, że nawet w przypadku braku łączenia zobowiązań w jedno , udzielona pożyczka na spłatę nieuregulowanych zobowiązań powinna zostać rzeczywiście przekazana na ten cel, ponieważ w przeciwnym wypadku nie zostaną spłacone zarówno wcześniejsze długi, jak również dojdzie to tej puli kolejny.

W jaki sposób uzyskać pożyczkę dla zadłużonych?

O pożyczkę taką można się starać bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić stosowny wniosek na stronie internetowej firmy pożyczkowej jak np. https://concash.pl/. Należy jednak pamiętać, aby wszelkie dane podane w wniosku były prawdziwe, ponieważ są one dokładnie weryfikowane. W przypadku niezgodności danych wniosek zapewne zostanie odrzucony.

Jakie dokumenty trzeba przygotować, aby móc otrzymać taką pożyczkę?

Aby móc otrzymać pożyczkę dla zadłużonych należy przede wszystkim posiadać ważny dowód osobisty, własne konto bankowe. Firmy pożyczkowe przy udzielaniu takiej pożyczki oczekują również poświadczenia o otrzymywanych dochodach, a niekiedy również np. wypisu z ksiąg wieczystych, który będzie potwierdzał prawo do własności nieruchomości. Ma to na celu zabezpieczenie wziętego zobowiązania przez pożyczkobiorcę. Natomiast każda firma posiada swoje wewnętrzne procedury i rodzaj oczekiwanych dokumentów zależy także on wysokości branej pożyczki. Osoba starająca się o pożyczkę dla zadłużonych musi również być obywatelem polskim, posiadać zdolność do czynności prawnych, być osobą pełnoletnią, posiadać stały adres zamieszkania, telefon kontaktowy, adres e-mail. Pożyczki takie są udzielane osobom, które nie przekroczyły 75 roku życia.

Czym jest BIK i KRD?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest to instytucja, której zadaniem jest gromadzenie oraz udostępnianie danych dotyczących historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów oraz instytucji pozabankowych. W BIK widoczne są nie tylko nieuregulowane zobowiązania finansowe, ale również terminowość ich spłat, a nawet to, z jaką częstotliwością dany klient korzysta ze środków znajdujących się na karcie kredytowej. Wszystkie te kwestie wpływają na ocenę zdolności kredytowej pożyczkobiorcy (oczywiście nie w przypadku pożyczek dla zadłużonych). Dane w Biurze Informacji Kredytowej aktualizowane są co miesiąc.

KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników jest to instytucja, która również zajmuje się gromadzeniem oraz udostępnianiem danych, aczkolwiek wyłącznie nierzetelnych dłużników. Osoba nie wywiązująca się z uregulowania należności finansowych przed okres 30 dni od momentu wymagalności spłaty zobowiązania, może zostać do takiego rejestru wpisana. Natomiast nie następuje to wcześniej niż po upływie 30 dni. Krajowy Rejestr Dłużników działa od 2003 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE