Reklama

Pożyczka na spłatę zadłużenia (konsolidacja)

Opublikowano:
Autor:

Pożyczka na spłatę zadłużenia (konsolidacja) - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Konieczność spłacania kilku kredytów, pożyczek i kart kredytowych jednocześnie sprawia, że wyjątkowo łatwo można wpaść w spiralę zadłużenia. Czasami to kwestia przeoczenia terminu, ale najczęściej problem wynika z braku funduszy na pokrycie wszystkich zobowiązań. W takiej sytuacji nie należy nigdy tracić głowy, ani też nie wolno uciekać przed odpowiedzialnością. Jednym z najlepszych rozwiązań okazuje się pożyczka konsolidacyjna na spłatę zadłużenia.

Konsolidacja jako dobry sposób na tarapaty finansowe

Wiele osób popełnia poważne błędy w zakresie zarządzania swoimi finansami osobistymi. Budżet domowy nigdy nie jest z gumy – jeżeli wydatki zaczynają znacznie przekraczać uzyskiwane dochody, to efektem zawsze okazuje się zadłużenie. W takiej sytuacji niektórzy zaciągają kolejne zobowiązania w celu pokrycia długów wynikających z tych wcześniejszych. Konsekwencją tego jest pętla finansowa, z której naprawdę ciężko się wydostać.

Dlatego warto zainteresować się konsolidacją, czyli de facto połączeniem kilku zobowiązań w jedno. Ma to charakter pożyczki na spłatę zadłużenia, która nie tylko ułatwia zarządzanie harmonogramem spłat (trzeba pamiętać wyłącznie o jednym terminie), ale przede wszystkim zmniejsza wysokość comiesięcznych obciążeń (mniej pieniędzy przeznacza się na ratę). Oczywiście w zamian wydłuża się okres spłacania o kolejne miesiące, jednak w sytuacji podbramkowej to rozwiązanie wydaje się optymalne.

Zalety pożyczki na spłatę zadłużenia

Mimo że konsolidacja jest dostępna zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych, to warto pamiętać o pewnych ograniczeniach. W instytucjach bankowych nie ma szans na kredyt konsolidacyjny, jeżeli wnioskodawca widnieje już w rejestrach dłużników z wysokimi zaległościami. Taka osoba stanowi dla nich zbyt wysokie ryzyko. Dlatego lepiej od razu prosić o pożyczkę konsolidacyjną w sektorze pozabankowym. Jakie są tego korzyści?

  • Zamiast kilku rat o różnej wysokości i spłacanej w różnych miejscach jest tylko jedna
  • Warunki spłaty idealnie dopasowane do każdego klienta i dostosowane do jego obecnej sytuacji
  • Mało formalności do spełnienia
  • Krótki czas oczekiwania na decyzję – wstępna decyzja nawet w 15-20 minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę
  • Atrakcyjna dla klienta wysokość oprocentowania w skali roku i korzystne RRSO
  • Odpowiednio wydłużony okres spłaty, aby wysokość comiesięcznego zobowiązania była jak najniższa
  • Kwota pożyczki, która pozwala na pokrycie wszystkich dotychczasowych zobowiązań

W efekcie pożyczka na spłatę zadłużenia umożliwia szybko uwolnić się od problemów finansowych i daje ogromną ulgę w zarządzaniu budżetem domowym, który zaczyna się po prostu spinać. Nie ma już comiesięcznej paniki z powodu zbliżających się terminów na spłatę kilku wysokich rat, znika problem narastających odsetek za zwłokę. W wielu przypadkach dzięki konsolidacji unika się windykacji lub – co gorsza – zajęcia komorniczego.

Jeszcze raz warto wyraźnie podkreślić – nowa, jedna rata w niższej wysokości zastępuje dotychczasowe raty. Jej wysokość jest optymalnie dostosowana do możliwości spłaty konkretnej osoby.

Jakie są wymagania do otrzymania pożyczki na spłatę zadłużenia?

Konkretne rozwiązania mogą różnić się w detalach. Wszystko zależy od tego, w jakiej firmie składa się wniosek – na szczęście warunki łatwo sprawdzić wcześniej, więc nie ma zaskoczenia. Podstawa to oczywiście bycie osobą pełnoletnią, ale to żadne zaskoczenie, bo przecież ktoś niepełnoletni nie miałby wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Bez wątpienia kluczowe okazują się dochody – ich wysokość oraz systematyczność otrzymywania. Dlatego należy przedstawić swoje źródło dochodu. Ważne, że niekoniecznie trzeba pochwalić się umową o pracę. Sektor pozabankowy nie robi żadnych problemów, jeżeli uzyskuje się stałe dochody z umowy cywilnoprawnej, świadczenia emerytalnego lub rentowego, a nawet różnego rodzaju świadczeń socjalnych, o ile mają one charakter ciągły i nie skończą się np. za kilka miesięcy. Co istotne, wszystko można załatwić przez internet np. w serwisie https://monebay.pl/, a to nie tylko przyspiesza, ale też usprawnia całą procedurę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy