Reklama

Pożyczki społecznościowe dla firm – alternatywna metoda finansowania

Opublikowano:
Autor:

Pożyczki społecznościowe dla firm – alternatywna metoda finansowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Pożyczki społecznościowe najczęściej kojarzone są z prywatnymi klientami. Mogą jednak ubiegać się o nie również przedsiębiorcy.

Pozyskanie pieniędzy na prowadzenie działalności gospodarczej może być poważnym problemem dla każdego przedsiębiorcy – zarówno tego rozpoczynającego swoją działalność, jak również tego, który działa w branży już od lat i wymaga dodatkowego wsparcia finansowego. Wówczas rozwiązaniem mogą być pożyczki społecznościowe, które skierowane są również do klientów biznesowych.

Na czym dokładnie polegają pożyczki społecznościowe dla firm? Jakie warunki należy spełnić, aby je otrzymać? Ile można pożyczyć? Jakie są warunki spłaty pożyczki tego rodzaju? Kto oferuje pożyczki społecznościowe dla klientów biznesowych w Polsce? Odpowiadamy na te oraz na wiele innych pytań!

Pożyczki społecznościowe – co to jest?

Pożyczki społecznościowe, określane także jako pożyczki peer-to-peer, w skrócie P2P czy też social lending stały się popularne za sprawą internetu. Pożyczki te stały się popularne za sprawą serwisu Zopa z Wielkiej Brytanii. Aktualnie dostępne są także w Polsce.

Najczęściej pożyczki społecznościowe udzielane są dla osób prywatnych – stanowią one alternatywę dla pożyczek bankowych i pozabankowych, na przykład chwilówek. Umowa pożyczkowa zawierana jest wówczas bezpośrednio pomiędzy osobami prywatnymi – pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą lub pożyczkodawcami, którzy określani są też mianem inwestorów. Serwis internetowy pełni wtedy rolę pośrednika.

Aktualnie pożyczki społecznościowe dostępne są nie tylko dla osób prywatnych – działają także serwisy udostępniające pożyczki społecznościowe dla firm, na przykład serwis Future Capital.

Na czym polegają pożyczki społecznościowe?

W porównaniu z innymi typami pożyczek warunki pożyczki społecznościowej pożyczkobiorca ustala samodzielnie, wystawiając tak zwaną aukcję czy ofertę pożyczkową.

W przypadku pożyczek społecznościowych to pożyczkobiorca wystawia ofertę, na którą odpowiadają pożyczkodawcy. Jeżeli oferta ta będzie wystarczająco atrakcyjna, wówczas pożyczkobiorca będzie mógł pozyskać pieniądze na dowolny cel wybrany przez siebie.

W ofercie pożyczki społecznościowej należy zawrzeć poniższe informacje:

  • kwota pożyczki – określamy kwotę, jaką chcemy pożyczyć
  • cel pożyczki – wskazujemy na cel pożyczki, może być to dowolny cel
  • czas spłaty pożyczki – wybieramy okres, w którym chcemy spłacić zobowiązanie, im będzie on dłuższy tym mniejsza będzie wysokość rat do spłaty
  • koszt pożyczki – oprocentowanie, na które jesteśmy gotowi, wyższe oprocentowanie pożyczki to bardziej atrakcyjna oferta dla pożyczkodawców, dlatego pożyczkę możemy wtedy otrzymać szybciej
  • zabezpieczenie pożyczki – zabezpieczenie zaprezentowane przez pożyczkobiorcę, na przykład może być to weksel in blanco, przewłaszczenie na zabezpieczenie, notarialne oświadczenie o poddaniu się egzekucji

Pożyczkobiorcy dodatkowo poddawani są specjalnym procesom weryfikacji. Weryfikacja ta stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla samego serwisu pożyczkowego, a także dla korzystających z niego pożyczkodawców, którzy pragną zainwestować swoje pieniądze.

Czas trwania aukcji pożyczki społecznościowej to najczęściej od 3 do 14 dni. W przypadku, gdy na wsparcie zdecyduje się kilku pożyczkodawców, oferując kwotę pożyczki wyższą niż wymagana przez klienta, wówczas wygrywa ten, który zaoferuje najniższe procentowanie.

Kiedy warto skorzystać z pożyczek społecznościowych dla firm?

Aktualnie pożyczki społecznościowe dostępne są nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla przedsiębiorców. To korzystna propozycja dla tych firm, które chciałyby pozyskać środki na swoją działalność bez korzystania z usług banków lub parabanków.

Pożyczkę społecznościową można pozyskać na dowolny cel, na przykład może być to zakupienie wyposażenia dla firmy, jej zatowarowanie, wybudowanie siedziby. Kwoty pożyczki mogą być zatem zróżnicowane – od kilku tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Na ogół koszt pożyczki społecznościowej jest bardzo atrakcyjny w porównaniu z kosztami innych typów pożyczek, na przykład bankowych pożyczek gotówkowych czy pożyczek chwilówek udzielanych przez parabanki. W przypadku serwisu pożyczek społecznościowych Future Capital pożyczka może być oprocentowana od 7 proc. do 29 proc. rocznie. Możliwość samodzielnego ustalenia warunków pożyczki pozwala na dopasowanie jej do sytuacji finansowej firmy.

Spłata pożyczki społecznościowej następuje najczęściej w formie ratalnej – wysokość rat powiązana jest z kwotą pożyczki oraz z czasem jej spłaty. W przypadku dłuższego okresu spłaty raty mogą być niższe, niemniej jednak koszty pożyczki rosną.

Serwis oferujący pożyczki społecznościowe dla firm również otrzymuje wtedy odpowiednią marżę.

Future Capital – weź pożyczkę społecznościową dla swojej firmy!

W Polsce pożyczki społecznościowe dla firm oferuje przede wszystkim firma Future Capital.

Future Capital to serwis pożyczek społecznościowych, za pomocą którego można uzyskać pożyczkę zarówno na rozpoczęcie biznesu, jak również na jego rozwój. Pożyczkobiorcy mogą liczyć tu na łatwe procedury i na szybką realizację pożyczki – niezależnie od decyzji banków. Atrakcyjne warunki czekają także na pożyczkodawców chcących wesprzeć przedsiębiorców w pozyskaniu odpowiednich środków.

Na stronie internetowej serwisu pożyczek społecznościowych Future Capital można już teraz zapoznać się z dostępnymi aukcjami pożyczkowymi i poznać bliżej ich specyfikę. Weź pożyczkę z Future Capital i pozyskaj środki na swoją działalność bez korzystania z usług banków i firm pozabankowych!

Podsumowując, pożyczki społecznościowe dla firm to korzystna propozycja dla każdego przedsiębiorcy, który chciałby pozyskać środki na prowadzenie swojej działalności gospodarczej bez potrzeby korzystania z usług bankowych i parabanków. Formalności można załatwić przez internet!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE