Reklama

Praca dla opiekunki osób starszych w Niemczech. 6 cech dobrej agencji pracy

Opublikowano:
Autor:

Praca dla opiekunki osób starszych w Niemczech. 6 cech dobrej agencji pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Ofert pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech pojawia się coraz więcej. Poszukiwanie najlepszej z nich na własną rękę może być trudne i ryzykowne, dlatego warto zdecydować się na wsparcie agencji pośrednictwa pracy. Jak rozpoznać firmę, którą można obdarzyć zaufaniem?

Certyfikat to podstawa

By mieć pewność, że agencja pracy, z usług której chcemy skorzystać, jest wiarygodną, a nie fikcyjną firmą, wystarczy sprawdzić, czy jest wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Każdy wpis w rejestrze jest potwierdzany certyfikatem wydanym przez marszałka właściwego dla siedziby agencji województwa. Przed nawiązaniem współpracy, poproś firmę o przedstawienie tego certyfikatu.

Oferta pracy to nie wszystko

Dobra agencja pracy pomaga nie tylko w znalezieniu zajęcia. Wspiera również opiekunkę w wypełnianiu wszelkich formalności. Choć Niemcy są krajem należącym do Unii Europejskiej, by podjąć pracę na ich terenie, należy wcześniej wypełnić szereg dokumentów, m. in. formularz A1, wniosek o kartę EKUZ czy aplikację personalną do Niemiec. Przed podjęciem pracy jako opiekunka, upewnij się też, jaki rodzaj umowy o pracę oferuje agencja i czy na jej podstawie będą odprowadzane składki ZUS, ubezpieczenie emerytalno-rentowe, zdrowotne i wypadkowe.

Okres oczekiwania na pracę

Podejmując współpracę z agencją jako opiekunka, dowiedz się, jaki jest średni czas oczekiwania na pracę w twoim przypadku. Znalezienie odpowiedniej rodziny dla opiekunki osób starszych w Niemczech może trwać od kilku dni do 3-4 tygodni. Wiele zależy od twojego doświadczenia, znajomości języka i kompetencji. Dobra agencja pracy szczerze poinformuje się, jak wyglądają twoje szanse i jak długo możesz czekać na dopasowanie odpowiedniej pracy dla opiekunki w Niemczech.

Dojazd na miejsce

Agencja pracy, która dba o swoich klientów, na pewno nie pozostawi opiekunki w Niemczech samej z zapisanym na kartce adresem. Od dobrej agencji możesz oczekiwać, że pomoże ci zorganizować dojazd na miejsce i udzieli wsparcia przy zakwaterowaniu

Wsparcie w nauce języka

Aplikując do pracy jako opiekunka w Niemczech, na pewno musisz znać podstawy języka obcego, w którym będziesz komunikować się z podopiecznym. Możesz jednak obawiać się, że twoje umiejętności nie są wystarczające. Dobra agencja pracy pomoże ci doszlifować język obcy, oferując profesjonalne kursy. Zapytaj o to nawiązując współpracę.

Poznaj opinię innych opiekunek

Wybierając agencję powinnaś przeglądać nie tylko oferty pracy dla opiekunek w Niemczech. Zwróć także uwagę na referencje, którymi dysponuje firma. Jeśli nie ma się czego wstydzić, chętnie ci je udostępni, lub po prostu znajdziesz je na stronie internetowej agencji. Jedną z takich firm jest Eurocare, którą znajdziesz pod adresem www.eurocare.com.pl. Nie ufaj natomiast firmom ani osobom, o których nie możesz znaleźć żadnej informacji. Zapoznaj się także z opiniami na forach internetowych, którymi dzielą się inne opiekunki osób starszych w Niemczech.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE