Reklama

Reklama

Praca jako opiekunka, czy to się opłaca?

Opublikowano:
Autor:

Praca jako opiekunka, czy to się opłaca? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W życiu zawodowym wielu osób przychodzi taki czas, że szukają zmiany. Jest to efekt albo wypalenia zawodowego w dotychczasowym miejscu pracy, czy zawodzie, albo po prostu poszukiwanie zajęcia, które da więcej satysfakcji oraz wyższe zarobki. Decyzja o zmianie, szczególnie jeśli nie mamy już 20 lat, jest trudna. Jednak najtrudniejszy jest nowy początek i znalezienie swojego nowego miejsca na rynku pracy. Gdzie go szukać będąc dojrzałą osobą z bagażem doświadczeń życiowych i zawodowych?

Reklama

 

Dla kobiet w wieku 50+ dobrym rozwiązaniem wydaje się praca jako opiekunka. Możliwości są szerokie, bowiem można pracować zarówno jako opiekunka osób starszych w Polsce, jak i za granicą. Polskie opiekunki seniora cenione są szczególnie na rynku niemieckim, gdzie stale wzrasta zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Jest to związane ze starzeniem się niemieckiego społeczeństwa. Coraz więcej osób potrzebuje opieki całodobowej, bowiem wraz z wiekiem i nabytymi chorobami tracą oni swoją samodzielność.

Jednak jakie są wymogi do wykonywania pracy opiekunki? Pierwszy to doświadczenie w opiece. Chociaż nie musi być to doświadczenie zawodowe jako pielęgniarka, czy opiekunka, wystarczy opieka nad osobami bliskimi. Drugi, równie ważny warunek, kwalifikujący do pracy opiekunki na terenie Niemiec, to oczywiście znajomość tamtejszego języka w stopniu komunikatywnym. Komunikacja z podopiecznym to klucz do zrozumienia jego potrzeb. Czym lepiej znamy język tym na lepsze stawki możemy liczyć.

Skoro już jesteśmy przy pieniądzach, to warto napisać jak to wygląda. Stawki miesięczne w agencji Veritas Opieka oscylują w okolicach 1700-1800 euro netto. Należy dodać, ze opiekunka seniora ma zapewnione darmowe mieszkanie oraz wyżywienie, dzięki czemu prawie całość dochodu może być zaoszczędzona lub przeznaczona wyłącznie na przyjemności, zamiast iść na utrzymanie w miejscu pracy.

Jeśli chcesz poznać szczegóły pracy opiekunki skontaktuj się z firmą Veritas Opieka: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy