Reklama

Reklama

Problem z nauką przedmiotów ścisłych? Zobacz, jak to zmienić!

Opublikowano: czw, 13 sty 2022 11:19
Autor:

Problem z nauką przedmiotów ścisłych? Zobacz, jak to zmienić! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Przedmioty ścisłe to zmora niejednego ucznia. Zaliczamy do nich przedmioty takie jak matematyka, fizyka, biologia czy chemia. Z pewnością już na samą myśl niektórzy z nas czują frustrację i niechęć. Jednak rzeczywistość jest taka, że nie mamy możliwości ich ominięcia. Bez żadnych wymówek musimy przyłożyć się do jak najlepszego opanowania obowiązującego nas materiału. Często zastanawiamy się czemu niektórym z naszych znajomym tak dobrze idzie ich przyswajanie, a my kompletnie nie umiemy sobie z nimi poradzić. Dzieje się tak dlatego, że nie wszyscy posiadamy odpowiednie predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych. Oczywiście jest to naturalne i zazwyczaj nie mamy na to po prostu wpływu. Charakteryzujemy się odmiennymi umiejętnościami, stąd nie zawsze nauka niektórych z nich przychodzi nam z łatwością. Warto poznać kilka sposobów, które sprawią, że zdobywanie wiedzy z ich zakresu stanie się przyjemniejsze i skuteczniejsze. Nauka na blachę, bez większego zrozumienia treści, bez wątpienia nie jest metodą, która wyjdzie nam na dobre. Szczególnie w dłuższej perspektywie, możemy być pewni, że szybko uleci nam to wszystko z głowy. Przedmioty te charakteryzują się dużą dostępnością alternatywnych sposobów nauki i to właśnie o nich przeczytasz poniżej.

Reklama

 

Praktyczne eksperymenty

Wiele badań wskazuje, że znacznie łatwiej jest nam zapamiętać coś, co doświadczyliśmy. Dzieje się tak dlatego, że pojawiają się wtedy konkretne emocje i to właśnie one sprawiają, że wiedza trafia do naszej tak zwanej pamięci długotrwałej. Jeśli na lekcjach nauczyciele nie proponują Wam wykonywania eksperymentów, postaraj się zrobić to na własną rękę. Zobaczysz jak skutecznie ukróci to Twoją niechęć! Chemia czy fizyka idealnie się tutaj sprawdzą. Istnieje wiele możliwości, dlatego nie powinieneś mieć problemu z ich zastosowaniem. W Internecie znajdziemy cały szereg stron, które posiadają instrukcję przeprowadzania interesujących nas eksperymentów. Pamiętajmy jednak, żeby zweryfikować ich wiarygodność, ponieważ w przeciwnym razie możemy zrobić sobie krzywdę. Sprawdzoną funkcjonalność oferuje między innymi platforma edukacyjna dlaucznia.pl. Jest ona kompatybilna z materiałami, które przerabiasz na lekcjach, więc możesz wykonywać je na bieżąco.

Zmień środowisko

W sytuacji, gdy z trudnością przychodzi nam nauka z podręczników szkolnych, warto stawiać na ich praktyczne zastosowanie. Oprócz eksperymentów, które oferuje platforma edukacyjna dlaucznia.pl, możesz odwiedzić parę miejsc, które na pewno znajdują się w Twoim mieście. Przykładowo ucząc się geografii możesz wziąć pod pachę atlas i wybrać się do ogrodu botanicznego. Dzięki czemu, zobaczysz jak wyglądają dane rośliny i drzewa nie tylko na kartce papieru, ale również w rzeczywistości. Możesz także udać się do lasu i równie rewelacyjnie połączyć to co przyjemne z pożytecznym. Sprawdź, czy w Twoim mieście znajduje się oceanarium lub ogród zoologiczny. Wybierając się w takie miejsca z pewnością łatwiej przyjdzie Ci zapamiętanie wielu gatunków zwierząt. Warto poszukać także centrów przyrodniczych czy naukowych, między innymi takich jak Centrum Nauki Kopernik.

Wykorzystaj zasoby Internetu

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas posiada smartfon czy laptop i dostęp do Internetu. Korzystamy z nich w głównej mierze, aby dostarczyć sobie rozrywki. Jednak możemy wykorzystać je również w efektywniejszym pozyskiwaniu wiedzy. Bez wątpienia ułatwi to naukę przedmiotów ścisłych. Ważne, aby szukać sprawdzonych stron, które nie będą wprowadzać nas w błąd. Dlatego zanim przystąpisz do nauki, zweryfikuj czy znajdują się tam rzetelne informacje. Platforma edukacyjna dlaucznia.pl to jedna ze stron, z której korzystając możesz mieć pewność, że zdobywasz odpowiednią wiedzę. Masz do dyspozycji zarówno dłuższe, jak i krótsze teksty. Co więcej, każdy temat uzupełniony jest o materiały wideo, zdjęcia czy infografiki. Możesz skorzystać z fiszek, które pomogą Ci zapamiętać liczne informacje, a następnie sprawdzić aktualny stan wiedzy przy pomocy dostępnych quizów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy