Reklama

Reklama

Przed nami wieczór wróżb. Jak się bawić w Andrzejki? [KONKURS]

Opublikowano: 28 listopada 2017 19:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Już jutro czeka nas wieczór, w który świętować imieniny Andrzeja można bez względu na to, czy taki w naszym gronie się znajduje. Dziś przypominamy popularne wróżby, których nie może zabraknąć podczas andrzejkowej imprezy. Znacie wszystkie?

Reklama

Lanie wosku

To najbardziej popularna z wróżb, bez której żaden wieczór andrzejkowy obejść się nie może. Potrzebne są do niej oczywiście wosk, klucz i woda w misce. Całe zadanie polega na tym, że roztopiony wosk przelewamy przez dziurkę od klucza wprost do miski z wodą. W tym momencie zaczynają się schody - wyłowiony z wody wosk należy zinterpretować. To jedyna sytuacja, w której internet nam nie pomoże, ponieważ wzory są niepowtarzalne, więc cała siła tkwi w naszej wyobraźni.

Serce

Wycinamy papierowe serce, na jednej ze stron piszemy imiona, z drugiej kujemy szpilką. Trafiony - zatopiony.

Kubeczki

Pod kubeczki chowamy przedmioty, które mają dla nas znaczenie, może to być np. krzyżyk, pieniążek, obrączka, laleczka. W zależności od tego co wylosujemy, taki czeka nas los. Krzyżyk - zostaniesz zakonnicą, laleczka zwiastuje dziecko, obrączka - ślub, pieniążek - bogactwo, kwiatek - szczęście.

Obieranie jabłka

Jak na imię będzie miała miłość życia? Wystarczy obrać jabłko i rzucić obierką, która upadnie w kształt pierwszej litery imienia. Pamiętajcie by wybierać najdłuższą ze skórek. Każda z biorących udział osób musi obrać owoc samodzielnie.

Buty

Zabawa jest bardzo prosta. Muszą wziąć w niej udział minimum trzy dziewczyny. Buty ustawiamy od okna kolejno jeden za drugim. Właścicielka tego, który jako pierwszy przekroczy próg, może spodziewać się sukni z welonem.

Znacie inne wróżby? Dla dwóch, które w komentarzach będą najbardziej popularne (pozytywnie, hejtu nie sponsorujemy) jest nagroda: książki Remigiusza Mroza "Oskarżenie" oraz "Zakochaj się Julio" Natalii Sońskiej.

Do dzieła ;)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Aga

  A my sobie wrozylismy z kosci :) rzucalo sie trzema kostkami, sumowalo oczka i znaczenie wylosowanej liczby odczytywalo z Internetu :)

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  A.Łuczak

  Moja propozycja na Andrzejkową wróżbę, to wróżba z monetą. Polega ona na tym, że każdy uczestnik imprezy andrzejkowej dostaje monetę i wymyśla sobie jakieś życzenie. Następnie tę monetę rzuca z ustalonej odległości do małej miski. Jeżeli moneta wpadnie życzenie się spełni.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  www

  Droga Redakcjo , andrzejki piszemy małą literą!