Reklama

Przesyłka kurierska – ekologiczne formy dostawy paczek

Opublikowano:
Autor:

Przesyłka kurierska – ekologiczne formy dostawy paczek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Nadawanie paczek wiąże się z koniecznością ich przetransportowania, czasami nawet przez całą Polskę. Ruch samochodowy emituje do atmosfery mnóstwo szkodliwych gazów cieplarnianych. Jak zapobiegać negatywnemu wpływowi dostaw na planetę?

Najbardziej ekologiczna forma dostaw przesyłek kurierskich

Firma InPost tworzy nowoczesne i zarazem proekologiczne urządzenia Paczkomat®. Klienci wybierają je bardzo często jako formę odbioru swoich zakupów online, ponieważ jest to niezwykle wygodna opcja. Skrytki czynne całodobowo można odwiedzić w dogodnym dla siebie momencie. Ma to również zalety dla środowiska, bo dzięki doręczeniom do maszyn Paczkomat® kurierzy nie muszą jeździć do każdego adresata z osobna.

Poza tym, że przesyłki kurierskie doręcza się w ten sposób szybciej, InPost zdecydował się na kolejny krok. Cały czas efektywnie buduje flotę swoich samochodów elektrycznych i tylko w 2022 roku za ich pośrednictwem doręczył niemal 30 milionów paczek. Liczby te będą stale rosnąć, ponieważ firma nieustannie wyposaża się w nowe zeroemisyjne pojazdy.

Na stronie internetowej https://inpost.pl/wysylam można zobaczyć, jakie metody doręczeń oferuje InPost. Najbardziej ekologicznym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z aplikacji InPost Mobile. Jej zaletą jest to, że pozwala na nadawanie paczek bez drukowania etykiety. Pozwala to zaoszczędzić papier, a także przyspieszyć proces wysyłki. W apce generuje się jedynie kod nadania, a następnie wkłada przesyłkę do automatu Paczkomat®.

Przesyłka kurierska – jak zapakować ją eko?

Jest kilka sposobów na to, aby pakować paczkę w stylu eko. Przede wszystkim warto zrezygnować z niepotrzebnego plastiku, czyli np. folii bąbelkowej. Jako wypełniacz sprawdzą się m.in. skropak czy papier. Poza tym zaleca się wykorzystywanie kartonów, które już wcześniej służyły do jakiejś wysyłki.Warto chować pudełka z własnych zakupów online, aby później móc nadawać w nich ekologiczne paczki. Zamiast zwykłej taśmy z plastiku warto użyć papierowej. Tego typu taśmy występują niekiedy też z ozdobnymi wzorami, więc sprawdzą się nie tylko do zabezpieczenia przesyłki, ale także wpłyną na jej walory wizualne.

Ekologiczne działania firm kurierskich

Poza oferowaniem dostaw do automatów Paczkomat® i poszerzeniem floty aut elektrycznych InPost działa także na innych płaszczyznach. Jedną z akcji wartych uwagi są EkoZwroty, czyli możliwość darmowego odesłania nieprzydatnych już przedmiotów domowego użytku i nie tylko. Każdy, kto chce pozbyć się np. za małych ubrań, zabawek, działającej elektroniki czy przyrządów kuchennych, może bez ponoszenia żadnych kosztów odesłać je do fundacji zajmującej się dalszym udostępnianiem rzeczy potrzebującym.Aby to zrobić, wystarczy zgłosić chęć nadania na stronie InPost, a następnie umieścić paczkę w maszynie Paczkomat®. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ilość odpadów, a przedmioty mogą zyskać drugie życie i okazać się przydatne dla kogoś innego. Dzięki ekologicznym akcjom InPost zasadza się także nowe drzewa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE