Reklama

Przygotowanie auta z lpg do zimy – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Opublikowano:
Autor:

Przygotowanie auta z lpg do zimy – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Każda pora roku wymaga przystosowania samochodu do panujących warunków. O ile niektóre czynności są jednakowe dla wszystkich typów samochodów (na przykład zmiana opon z letnich na zimowe), część z nich jest zależna od rodzaju paliwa. Szczególnie ważne jest przygotowanie auta z lpg do zimy, kiedy warunki panujące na zewnątrz są szczególnie trudne i wymagające, zwłaszcza dla instalacji gazowej. Warto zadbać jesienią o swój samochód, aby uniknąć przykrej niespodzianki.

  1. Wymiana filtrów i płynów
  2. Profilaktyka
  3. Olej lubryfikacyjny – zastosowanie

Wymiana filtrów i płynów

Samochód, w którym zamontowana jest instalacja lpg, pierwszego przeglądu wymaga po 10 tysiącach kilometrów, jeśli jednak wykorzystywany jest rzadko, dobrze jest odwiedzić serwis przed zimą. Ważne jest sprawdzenie szczelności instalacji gazowej na łączeniach przewodów. Konieczna jest wymiana filtrów, gdyż w warunkach zimowych gromadzące się na nich zanieczyszczenia, zwłaszcza te o konsystencji oleistej, mogą zakłócać przełączanie z benzyny na gaz. Podczas wizyty w serwisie powinna również nastąpić wymiana płynów na te, które lepiej są dostosowane do niskich temperatur oraz należy wykalibrować instalację lpg. Dopiero po wykonaniu tych czynności można stwierdzić, iż przygotowanie auta z lpg do zimy jest zakończone.

Profilaktyka

Podczas zimy warunki pogodowe zmieniają się mocno na niekorzyść. Oprócz obniżonej temperatury zwiększa się również wilgotność powietrza, co ma istotny wpływ na instalację elektryczną i układu paliwowego, zwłaszcza przy zastosowaniu lpg. Dlatego ważna jest profilaktyka i odpowiednia reakcja na zauważalne zmiany w funkcjonowaniu i zachowaniu samochodu. Instalacja lpg jest znacznie bardziej podatna na niewielkie nawet uszkodzenia, więc w przypadku zauważenia niepokojących objawów należy odwiedzić serwis lub sklep lpg.

Olej lubryfikacyjny – zastosowanie

Posiadacze instalacji lpg chętnie wykorzystują olej lubryfikacyjny. Płyn do lubryfikacji poprawia pracę i zwiększa niezawodność zaworów, dzięki czemu pracują one znacznie dłużej. Lubryfikator lpg uzupełnia wtryskiwane paliwo o substytut czterotlenku ołowiu, który został wycofany ze składu paliw jako związek szkodzący środowisku, ale jednocześnie poprawiał wytrzymałość gniazd zaworowych. Zawiera on również domieszkę alkoholu, co usprawnia spalanie gazu, redukując jego zużycie. Warto pamiętać, że średnia temperatura spalanego gazu jest wyższa niż benzyny co ma wpływ na trwałość silnika, więc olej do lubryfikacji pomoże przedłużyć jego czas sprawnej pracy. Dobrze jest więc przed zimą odwiedzić sklep lpg i zaopatrzyć się w olej lubryfikacyjny jak najlepszej jakości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE