Reklama

Raj podatkowy – Malta

Opublikowano:
Autor:

Raj podatkowy – Malta - Zdjęcie główne

Raj podatkowy - Malta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Malta, mimo że jest jednym z najmniejszych krajów Unii Europejskiej przyciąga wielu inwestorów i przedsiębiorców, którzy lokują na tej wyspie swoje interesy lub ich część. Wyspa ta nie bez powodu często nazywana jest rajem nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i bardzo ciepły i słoneczny klimat, ale również ze względy na swój system podatkowy.

Co przyciąga przedsiębiorców na Maltę?

Głównym atutem dla przedsiębiorców jest maltański system podatkowy, który oficjalnie zakłada stawkę opodatkowania w wysokości 35%, ale realnie oferowany jest zwrot w wysokości sześciu siódmych, czyli de facto podatek realny jest na poziomie jedynie 5%, gdzie średnia stawka podatku w Unii Europejskiej to 22%. Dzięki temu, że na Malcie system podatkowy zakłada pełne odliczanie podatku, pozwala to na uznawanie należnych podatków jako zwrotny kredyt przyznawany beneficjentowi, jeśli podlega on późniejszym transferom. Plusem jest to, że ta zasada przysługuje również wtedy, jeśli firma prowadzi działalność za pośrednictwem swojego maltańskiego oddziału. Jest kilka sposobów, aby uzyskać zwrot podatków. Można to zrobić w odniesieniu do dochodu podatkowego z tytułu działalności handlowej, do dochodów z odsetek biernych i należności licencyjnych, do zawnioskowania przez spółkę o uniknięcie podwójnego opodatkowania czy do dywidend oraz zysków kapitałowych pochodzących od uczestniczącej spółki holdingowej

Czy można skorzystać z pomocy przy zakładaniu firmy na Malcie?

Załatwianie wszelkich formalności związanych z zakładaniem firmy na Malcie i późniejszym rozliczaniem tam podatków może wydawać się skomplikowane dla osoby, która nie ma w tym temacie doświadczenia. Z tego względu zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą, doradzą i wskażą najlepsze rozwiązanie dopasowane pod rodzaj działalności, którą Państwo prowadzą. Rozwój firmy na inne rynki Europy czy świata z naszą pomocą okaże się niezwykle prosty. Zapraszamy się do zapoznania z ofertą naszej firmy, która jest dostępna na naszej stronie internetowej Pla.partners. Nie tylko odpowiemy na różnego rodzaju wątpliwości związane z formalnościami administracyjnymi i podatkowymi w innych państwach, ale również pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj prowadzenia działalności w danym kraju. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie we współpracy nie tylko z maltańską administracją, ale również z urzędami na całym świecie. Dzięki temu mogą Państwo skrócić czas załatwiania formalności przy rozliczaniu podatków czy zakładania firmy za granicą.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE