Reklama

Remont kuchni - jak się przygotować i o czym pamiętać?

Opublikowano:
Autor:

Remont kuchni - jak się przygotować i o czym pamiętać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Remont kuchni to wyzwanie, często nawet dla doświadczonych fachowców. Przyda się dobry projekt, sprawdzony fachowiec i oczywiście właściwe materiały. Jak się do niego przygotować, by uniknąć stresu i niepotrzebnych rozczarowań? Jak zaplanować remont, aby w krótkim czasie uzyskać piękną, odmienioną kuchnię? Oto nasze wskazówki.

Jak zaplanować remont kuchni?

Remont kuchni może okazać się trudniejszy niż remont innych pomieszczeń. Remont kuchni to bowiem nie tylko odświeżenie wyglądu pomieszczenia, ale również poprawa jego funkcjonalności. Po pierwsze, zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać po remoncie. To niezwykle ważny, by mieć jakiś punkt i zaczepienia. Kolejną ważną kwestią jest plan – rozplanowanie prac również pomoże w uporaniu się z remontem. Planując remont kuchni warto również mieć świadomość tego, że zmiana dotychczasowego wyglądu wnętrza, może wiązać się ze zmianą umiejscowienia instalacji elektrycznej czy wodnej. Remont kuchni to więc nie tylko zmiana koloru ścian, ale także wymiana sprzętów czy innych, istotnych rzeczy. Pamiętajmy, że remont dotychczasowej kuchni jest też o wiele trudniejszy niż urządzenie wnętrza w stanie deweloperskim.

Remont kuchni może okazać się trudny, czasem niemożliwy. Aby osiągnąć zamierzone cele, warto więc wejść we współpracę z projektantem, który korzystając ze swojego doświadczenia, będzie w stanie stwierdzić, które rozwiązania będą prawidłowe, a które kroki należy sobie oszczędzić. Fachowiec z pewnością o wiele lepiej zadba o nasze wnętrze i zaaranżuje je we właściwy sposób.

Planując remont, warto na początku określić budżet, jakim dysponujemy. Zaprojektowanie wymarzonej kuchni będzie wymagało wiedzy i doświadczenia. Określając budżet, będziemy mogli stwierdzić, na co możemy sobie pozwolić, a na czym oszczędzić. Wówczas również będziemy mogli wybrać, czy niektóre rzeczy możemy wymienić, odnowić, a które zakupić.

Podczas remontu z pewnością przydadzą się niezbędne narzędzia i akcesoria budowlane. Szlifierki taśmowe Makita, wiertarki udarowe Makita czy wyrzynarki Makita przydadzą się podczas remontu. Warto mieć w zanadrzu profesjonalne narzędzia, które ułatwią pracę i usprawnią przebieg remontu.

Remont kuchni - na czym się skupić?

Niezwykle ważny jest projekt kuchni, którego zadaniem jest jasne i precyzyjne określenie funkcji pomieszczenia. Zastanówmy się, czy chcemy całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia, czy też jedynie przeprowadzić lekki lifting. Może pragniemy zmienić ułożenie niektórych urządzeń, na rzecz większego blatu roboczego? Specjaliści zalecają, aby wygodna kuchnia składała się z pięciu stref - zapasów, przechowywania, miejsca do przygotowywania posiłków, zmywania oraz miejsce do gotowania i pieczenia.

Warto również zaaranżować kuchnię w taki sposób, aby mógł się w niej znajdować trójkąt roboczy. Będzie to przestrzeń między kuchenką, lodówką, a zmywakiem, po której najczęściej się poruszamy.

Planując remont kuchni warto zwrócić uwagę na wiele elementów. Kuchnia to szczególne miejsce, a zmiana jej wystroju zależy nie tylko od naszych upodobań, ale także od możliwości aranżacyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE