Reklama

Rolki dla dzieci - jak wybrać odpowiednie i o czym pamiętać?

Opublikowano:
Autor:

Rolki dla dzieci - jak wybrać odpowiednie i o czym pamiętać? - Zdjęcie główne

Rolki dla dzieci - jak wybrać odpowiednie i o czym pamiętać?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Rolki to jedno z marzeń duzej liczby dzieci. Zdecydowana większość na jakimś etapie życia bardzo chce je mieć, rodzice natomiast zastanawiają się, czy to aby na pewno bezpieczny sport. Bez obaw! Odpowiednio dobrane rolki dziecięce zapewnią dobrą, bezpieczną zabawę na długie godziny. Jakie cechy powinny posiadać rolki dla dzieci i jak wybrać te najbardziej odpowiednie?

Rolki dla dzieci – jakie cechy powinny posiadać?

Warto pamiętać o tym, że rolki to nie zabawka, a sprzęt sportowy. Z tego względu ich właściwy dobór jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa malucha. Odpowiednio dopasowane rolki mają rozmiar najlepiej pasujący do stopy dziecka. Oznacza to, że nieco większe, a co za tym idzie, zbyt luźne rolki będą niewygodne i niebezpieczne. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na stabilne sznurowanie. Rolka musi mocno trzymać nogę dziecka, by zapobiec przekręceniu się kostki. Wybierając rolki, zwróć uwagę również na sposób, w jaki kręcą się kółka. Powinny kręcić się swobodnie, a śruby powinny być maksymalnie dokręcone. Niedopuszczalna jest jazda na rolkach, w których śruby ulegają poluzowywaniu. Przy wyborze, warto zwrócić także uwagę na system zapinania, który powinien być stabilny i łatwy w obsłudze, a jednocześnie powinien zapewniać pełne bezpieczeństwo. Przed każdym użyciem należy dokładnie sprawdzić, czy rolki zostały zapięte prawidłowo. To niesamowicie ważne dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy, gdyż stabilnie trzymająca stopę, a szczególnie kostkę rolka nie pozwoli na jej zwichnięcie czy skręcenie.

Jak dobrać odpowiednie rolki dziecięce?

W pierwszej kolejności zacznij od ustawienia odpowiedniego rozmiaru rolek. Powinien być możliwie najmniejszy, ale pasujący na nogę malucha. Załóż dziecku rolki, zasznuruj je i zapnij. Następnie postaw dziecko na nogi, asekurując je. Rolki nie powinny wyginać się w kostce. Jeżeli są sztywne i dobrze przylegają do stopy, oznacza to, że są dopasowane prawidłowo. 

Bardzo ważna jest szyna stanowiąca podstawę konstrukcji rolki. Znaczenie ma nie tyle fakt, czy jest ona plastikowa, czy metalowa, jak samo jej położenie. Powinna być umieszczona możliwie jak najniżej, a mocowanie do buta powinno być solidne. Dzięki temu łatwiej jest osiągnąć stabilność podczas jazdy, a dziecku łatwiej jest zachować odpowiednią pozycję nawet na samym początku nauki jazdy.

Należy pamiętać, że odpowiedni dobór rolek to nie tylko ich wybór ze względu na kolor, który podoba się dziecku, choć oczywiście, kwestie wizualne również można rozważyć. Właściwy dobór rolek pod kątem dopasowania technicznego zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i wygodę podczas zabawy. Do rolek warto mimo wszystko dokupić ochraniacze na kolana i na łokcie. Ochraniacze zamortyzują ewentualne upadki i zapobiegną powstawaniu uciążliwych siniaków.

Regulowane rolki dziecięce najwyższej jakości

Rolki dla dzieci, kask czy ochraniacze do skatingu najwyższej jakości można kupić w sklepie internetowym. Warto wybierać modele regulowane, które będą odpowiednie dla dziecka przez dłuższy czas. Rolki to zdecydowanie lepszy pomysł niż klasyczne wrotki, bo wbrew pozorom cztery kółka w rzędzie zdecydowanie łatwiej jest opanować niż dwa rzędy kółek po dwa kółka.

Jazda na rolkach to uwielbiana przez dzieci forma zabawy na świeżym powietrzu. Odpowiedni dobór rolek zapewni nie tylko długie godziny rozrywki, ale także pełnię bezpieczeństwa podczas szalonej zabawy i zdrową porcję aktywności ruchowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE