Reklama

Słupki antyterrorystyczne, czyli skuteczna ochrona każdego budynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Słupki antyterrorystyczne, czyli skuteczna ochrona każdego budynku  - Zdjęcie główne

Słupki antyterrorystyczne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zamachy terrorystyczne niestety stały się dla nas codziennością, dlatego też coraz większą wagę przywiązujemy do zabezpieczeń. Prewencja potrafi uchronić setki ludzkich żyć, ponieważ wcześniejsze przygotowanie się na sytuacje kryzysowe, pozwala na szybką reakcję w razie ataku. Jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń przed atakami terrorystycznymi są słupki antyterrorystyczne. Czym charakteryzują się takie słupki i w jaki sposób są one wstanie zatrzymać pędzący samochód?

Ochrona na najwyższym poziomie, czyli sposób działania słupków do zadań specjalnych

Rozpędzony samochód może stać się w mgnieniu oka zabójczą i śmiertelnie niebezpieczną bronią, o czym świadczą liczne zamachy terrorystyczne z użyciem samochodów osobowych i tym bardziej ciężarowych. Wydawać mogłoby się, że przed takim zagrożeniem nie można się ustrzec, ze względu na masę rozpędzonego pojazdu. Okazuje się jednak, że skuteczne zabezpieczenie przed takimi zagrożeniami jak najbardziej istnieje i są nimi słupki do zadań specjalnych, nazywane także słupkami antyterrorystycznymi.

Zadanie takiego słupka jest bardzo proste i logiczne - ma on skutecznie zatrzymać rozpędzony pojazd, aby ochronić jak największą ilość osób i mienia. Zwykłe, tradycyjne słupki parkingowe nie mają szans w starciu z rozpędzonym samochodem, ponieważ ich konstrukcja nie przewiduje tak dużych obciążeń. Dlatego też słupki antyterrorystyczne mają przede wszystkim specjalistyczną konstrukcję, która pozwala im przetrwać nawet bardzo silne uderzenie. W celu przybliżenia trwałości i możliwości takich słupów warto nadmienić, iż są one w stanie zatrzymać ciężarówkę rozpędzoną do prędkości około 60 km na godzinę. Siła uderzenia jest wówczas tak duża, że cała kabina rozlatuje się na drobne kawałki, jednakże maszyna zostaje skutecznie zatrzymana i nie przekracza terenu, którego chronią słupki.

Przygotowania do crash testów słupków antyterrorystycznych Talos M-50

Zalety słupków antyterrorystycznych

 Główną zaletą takich słupków do zadań specjalnych jest ich skuteczny kamuflaż. Na co dzień, słupki antyterrorystyczne schowane są pod powierzchnią asfaltu, czekając na zagrożenie. W momencie podwyższonego ryzyka, cały system sterujący automatycznie wysuwającymi się słupkami, czeka na rozwój wydarzeń. Jeżeli pojazd będzie za blisko terenu chronionego przez słupki, te szybko wejdą w stan gotowości. Kluczem do skutecznego zatrzymania pojazdu, który ma zamiar wyrządzić krzywdę ludziom lub uszkodzić budynek, jest odpowiedni czas reakcji. Wysunięcie słupków zbyt wcześnie ostrzeże terrorystkę przed przeszkodą, zaś zbyt późna reakcja może skończyć się tragedią. Jedną z kolejnych zalet słupków antyterrorystycznych, jest imponująca odporność na uderzenia, a także ogromna wytrzymałość, dzięki której są w stanie zatrzymać nawet samochody ciężarowe.

Jeśli chodzi o najbardziej renomowane firmy produkujące takie rozwiązania, to największym uznaniem cieszy się włoski producent FADINI. Renomowanym dystrybutorem słupków antyterrorystycznych FADINI jest firma Bramar, zajmując się także sprzedażą i produkcją bram, ogrodzeń i słupków parkingowych.

Podsumowując, słupki antyterrorystyczne to doskonały sposób na skuteczną ochronę obiektów rządowych, sportowych, urzędów, galerii handlowych i często uczęszczanych deptaków. Na takie zabezpieczenia decyduje się coraz większa ilość obiektów, ponieważ słupki do zadań specjalnych, to po prostu gwarancja bezpieczeństwa.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE