Reklama

Sprawdź, dlaczego kalkulator kredytowy ułatwia podjęcie decyzji o kredycie

Opublikowano:
Autor:

Sprawdź, dlaczego kalkulator kredytowy ułatwia podjęcie decyzji o kredycie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Każdy, kto chce kupić dom lub mieszkanie, ma dwa wyjścia. Albo zapłaci za całość gotówką, co zdarza się rzadko, albo weźmie z banku pożyczkę. Ta druga opcja jest powszechniejsza, wymaga jednak spełnienia kilku warunków. Dzięki takim narzędziom jak kalkulator kredytowy możesz obliczyć, czy stać Cię na spłatę rat. Podając wskazane parametry przekonasz się, czy marzenia o własnym dachu nad głową są możliwe do zrealizowania.

Czym jest kalkulator kredytowy

Kalkulator raty kredytu pozwala obliczyć przybliżoną miesięczną ratę kredytu hipotecznego. Potrzebujesz do tego kilku danych, takich jak wysokość pożądanego kredytu, okres kredytowania, rodzaj raty i oprocentowanie. Dane te są powszechnie dostępne w bankach, dlatego sprawdzenie ich nie powinno być kłopotem. Dzięki prostemu wyliczeniu otrzymasz kwotę, jaką miesięcznie powinieneś spłacać. To ważne, gdyż pozwala się zorientować czy zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby bank podpisał z Tobą umowę.

Wsparcie doradcy kredytowego

Ponieważ kalkulator kredytowy oblicza wartość przybliżoną, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Doradca kredytowy dysponuje odpowiednią wiedzą i służy potrzebną pomocą. Jego znajomość przepisów i warunków, jakie panują w każdym banku, pozwoli Ci wybrać ten najlepszy. Ten, w którym uzyskasz wymarzony kredyt. Ale rozmowa z doradcą uświadamia też jakie ponosisz comiesięczne wydatki i czy naprawdę stać Cię na ratę. Samemu łatwo przeoczyć któreś zobowiązanie finansowe, mające wpływ na decyzję banku.

Na co wydajesz swoje pieniądze?

Aby przygotować się do rozmowy z doradcą, który użyje dla Ciebie kalkulatora kredytowego, spisz swoje wydatki. Upewnij się, czy wiesz, ile miesięcznie wydajesz na rachunki. Czy płacisz alimenty? Spłacasz już jakiś inny kredyt? Utrzymujesz swoich rodziców? To wszystko ma wpływ na to, ile rzeczywiście pieniędzy zostaje w Twoim portfelu. Przejrzystość danych pozwoli Ci oszacować szanse na kredyt. Bo mimo powszechnemu przekonaniu, nie każdy może sobie pozwolić na wymarzony zakup nieruchomości.

Jak poprawić swoje finanse?

Gdy uzyskana kwota, będąca miesięczną ratą kredytu jest zbyt duża, masz jeszcze opcje manewru. Wystarczy zmiana danych w kalkulatorze kredytowym. Możesz wydłużyć okres, na jaki zostanie Ci udzielony kredyt. Możesz też znaleźć kogoś, kto weźmie go wraz z Tobą. Wtedy oczywiście liczą się wszystkie wasze wydatki, ale także dochody. Spłać także mniejsze kredyty i pozbądź się kart kredytowych, które rzutują na Twoje warunki. Porozmawiaj z ekspertem, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i wskaże właściwą drogę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE