Reklama

Świąteczne zwyczaje w firmie

Opublikowano:
Autor:

Świąteczne zwyczaje w firmie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Święta Bożego Narodzenia to magiczny, rodzinny czas. Warto, aby ta pozytywna atmosfera zagościła nie tylko w naszych domach, ale również w miejscu pracy. W jaki sposób pracodawca może zadbać o dobry, świąteczny nastrój swoich pracowników i jednocześnie sprawić, że zespół będzie jeszcze bardziej zintegrowany? Poniżej kilka podpowiedzi!

Informacja o premiach świątecznych w nietypowym wydaniu

Najczęściej pracownicy dowiadują się o premiach świątecznych z wiadomości mailowej. Jest to standardowe i można by rzec, że banalne rozwiązanie. A gdyby tak sam św. Mikołaj podziękował pracownikom za owocny rok współpracy i jednocześnie zapowiedział, że została przygotowana dla nich świąteczna niespodzianka w postaci dodatkowej gotówki? Taką opcję otrzymania listu od św. Mikołaja umożliwia strona internetowa Listymikolaja.pl. Odebranie listu od św. Mikołaja może być jeszcze milsze, niż pisanie listu do św. Mikołaja.

Warto wiedzieć, że wiadomość od Mikołaja mogą otrzymać nie tylko pracownicy, ale również twoje dzieci, sąsiedzi, przyjaciele. Sam ustalasz, co znajdzie się w treści takiego listu od św. Mikołaja. Wszystkie szczegóły dotyczące wysyłania takich wiadomości zostały omówione krok po kroku na stronie Listymikolaja.pl.

Wspólna dekoracja firmowej choinki

Dzieci przygotowują swój list do św. Mikołaja i dekorują pod bacznym okiem rodziców bożonarodzeniowe drzewko. A gdyby tak wspólnymi siłami pracownicy biura ubrali choinkę firmową? Dobra zabawa gwarantowana, a mała odskocznia od codziennie wykonywanej pracy może stać się znakomitą okazją do integracji.

Wigilia firmowa w nowym wydaniu

Tradycyjne wigilie firmowe odbywają się w restauracjach bądź pubach. Podczas tych spotkań pracownicy składają sobie życzenia, spożywają świąteczne potrawy i śpiewają kolędy. A gdyby tak zorganizować świąteczną wigilię niespodziankę w nietypowym miejscu np. na promie, albo na świeżym powietrzu przy grzańcu…

Inną opcją jest przygotowanie rodzinnej wigilii firmowej, na którą zaproszone zostaną także dzieci pracowników. To doskonały pomysł, ponieważ młodzi rodzice zawsze znajdą wspólny temat do rozmów. A dzieci będą miały okazję do otrzymania prezentu, o jakim wspomniały w liście do św. Mikołaja.

Bożonarodzeniowa loteria firmowa

Jedną z opcji jest ponadto zorganizowanie mikołajkowej loterii. Każdy z pracowników przynosi coś, co zrobił własnoręcznie, albo coś, co jest w określonym kolorze. Mogą to być np. samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe, upieczone pierniczki, bądź nietypowe bibeloty kupione za określoną kwotę. Dobra zabawa gwarantowana, szczególnie w momencie, gdy będzie miało miejsce losowanie prezentu od szefa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE