Reklama

Reklama

Światło pokoju dla każdego mieszkańca miasta

Opublikowano: wt, 19 gru 2017 20:57
Autor:

Światło pokoju dla każdego mieszkańca miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jak pisaliśmy wcześniej TUTAJ, Betlejemskie Światło Pokoju odpalane od wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem na terenie Autonomii Palestyńskiej, dotarło już do Kutna. W tym tygodniu trafi też do kilkudziesięciu instytucji w naszym mieście. Otrzymać je może również każdy mieszkaniec naszego miasta. Gdzie i kiedy?

Reklama

Siła, jaką niesie Betlejemskie Światło Pokoju sprawia, że ludzie potrafią zatrzymać swój gniew i codzienne spory. W ciągu swojej historii od 1986 r., nie zdarzyło się, aby ogień nie wyruszył z Palestyny w drogę po świecie.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Betlejemskie Światło Pokoju znalazło się w Polsce w sobotnią noc, a już następnego dnia zostało przekazane w ręce kutnowskich harcerzy. Teraz oni dbają, aby znalazło miejsce w domach i sercach kutnian.

Otrzymać BŚP może każdy mieszkaniec. Przekazanie Światła w ręce mieszkańców odbędzie się w czwartek (21 grudnia) o godz. 20:00 pod pomnikiem harcerskim na skwerze hm. Pelagii Ładykowskiej-Zys. Wystarczy przyjść z czymś, co będzie można zapalić betlejemskim płomieniem. Harcerze przekażą również Światło podczas mszy świętych w parafiach.

Więcej informacji TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    gniew55

    .Lepiej niech prąd będzie niż, jakieś tam światełko....