Reklama

System HCM - czym jest i do czego służy?

Opublikowano:
Autor:

System HCM - czym jest i do czego służy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle System HCM (Human Capital Management) to idealne oprogramowanie służące do zarządzania kapitałem ludzkim. Jest to swego rodzaju strategia biznesowa, dzięki której można nauczyć się zarządzać ludźmi oraz sprawić, że ich praca będzie efektywna. Z pewnością przełoży się to na lepsze wyniki w pracy i rozwój prowadzonej działalności gospodarczej. System ten pozwala na umiejscowienie pracowników na pierwszy miejscu w hierarchii całego przedsiębiorstwa. Jest w tym dużo racji, ponieważ to właśnie pracownicy stanowią najistotniejszy zasób w każdej firmie.

System HCM - jak wykorzystać go w praktyce?

Wykorzystanie systemu HCM w praktyce nie jest stosunkowo trudne, zwłaszcza dla osób, które w biznesie są już od wielu lat. System pozwala przede wszystkim na kreowanie wizerunku firmy w społeczeństwie. Tyczy się to zarówno sfery codziennej, jak i Internetu. Pracodawca zyskuje wtedy na zaufaniu społecznym, jest godny polecenia, a klienci chętnie decydują się na skorzystanie z jego usług. Prace nad budową marki są czasochłonne. Korzystając ze sprawdzonego oprogramowania będą przebiegać sprawniej.

System HCM stworzony został po to, aby wesprzeć osoby pracujące w dziale HR. Ma to związek również z procesem rekrutacyjnym. Wiadomo, że to jeden z najważniejszych etapów dla każdej firmy, ponieważ pozyskuje się wtedy pracowników do własnej działalności. Można ich zyskać na lata, tworząc zgrany i mocny zespół. Warunkiem koniecznym jest jednak przyłożenie się do wspomnianego procesu, a system HCM zdecydowanie to ułatwi. Proces będzie podzielony na poszczególne etapy, tak aby przeanalizować najmocniejsze kandydatury, a odrzucić te najsłabsze. Ponadto wszelkie czynności rekrutacyjne zostaną w prawidłowy sposób uporządkowane, a zainteresowani będą otrzymywać raporty z kolejnych etapów prac.

System HCM a stworzenie profilu pracownika

Decydując się na wypróbowanie systemu HCM otrzymuje się możliwość stworzenia tzw. profilu pracownika. Dzięki temu pracownicy mogą:

  • nadzorować swoje postępy,
  • wyznaczać sobie kolejne cele,
  • mieć wgląd w przebieg swojej kariery zawodowej,
  • wspomóc własną organizację pracy,
  • otrzymywać informacje o realizowanych projektach,
  • wprowadzać dane kontaktowe,
  • zaplanować nieobecności lub urlop pracowniczy.
Widać, że profil pracownika daje różnorakie możliwości, dlatego warto przetestować tę funkcję i polecić ją innym pracownikom.

Skuteczne zarządzanie czasem

Wielu pracodawców ma problem z tym, aby skutecznie zarządzać czasem, a jak wiadomo współcześnie czas oznacza pieniądz. Oprogramowanie HCM pomoże monitorować czas poświęcany na poszczególne zadania organizacyjne lub reprezentacyjne. W ten sposób pracodawca będzie mógł ocenić, czy na dane czynności poświęca go zbyt dużo, czy też może nic nie trzeba zmieniać. Dzięki tej funkcji zainteresowani będą mogli rzetelnie stwierdzić czy wykonywane aktywności okazują się być opłacalne. Z pomocą systemu HCM można zaplanować swoje spotkania oraz rozporządzać współdzielonymi z innymi osobami zasobami, dołączając do tego planowane nieobecności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE