Reklama

Szeroki wybór liczników rowerowych – czym się kierować przy zakupie?

Opublikowano:
Autor:

Szeroki wybór liczników rowerowych – czym się kierować przy zakupie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Licznik nie zalicza się do niezbędnych akcesoriów rowerowych, ale niewątpliwie jest przydatny. Warto się w niego zaopatrzyć, gdy często jeździmy na wycieczki rowerowe lub poważniej traktujemy sport rowerowy i na przykład przygotowujemy się do zawodów. Profesjonaliści systematycznie korzystają z liczników i innych gadżetów, ale również amatorom nawet najprostszy model dostarczy cennych informacji. Jakie funkcje są najważniejsze?

Funkcje najprostszych liczników

W przypadku ograniczonego budżetu warto rozejrzeć się wśród najtańszych liczników, ponieważ ich funkcje są dla amatorów wystarczające. Należy zwrócić uwagę, aby licznik rowerowy wyświetlał następujące dane:

  • aktualną prędkość;
  • czas wycieczki i dystans;
  • dystans całkowity, czyli ilość kilometrów będąca sumą kolejnych wycieczek lub treningów;
  • zegarek.

Obecnie właściwie już wszystkie liczniki automatycznie rejestrują trasę, co oznacza, że nie ma konieczności ich ręcznego włączania i wyłączania, ale w tanich modelach najlepiej upewnić się, czy faktycznie tak jest. Stuprocentową wodoszczelnością charakteryzują się wyłącznie wybrane wersje droższych liczników, ale nawet liczniki rowerowe w wersji podstawowej powinny wykazywać minimalną odporność na działanie wody. Ważne, aby nie przepuszczały jej do wnętrza podczas deszczu.

Liczniki z zaawansowanymi pomiarami

Osoby, którym zależy na szerszym monitorowaniu czynników związanych z jazdą powinny poszukać liczników o rozbudowanych parametrach. Znajomość różnych wartości pozwala osiągać lepsze rezultaty podczas treningów i w konsekwencji na zawodach. Zaawansowane pomiary umożliwiają zwiększenie efektywności i lepsze dostosowanie jednostek treningowych do indywidualnych potrzeb. Rozbudowany licznik rowerowy sigma oraz liczniki innych producentów pokazują takie parametry jak:

  • średnia prędkość;
  • maksymalna prędkość;
  • obliczanie dystansu, czyli wskazywanie, ile należy jeszcze przejechać, aby zrealizować zaplanowaną ilość kilometrów;
  • temperatura;
  • kadencja;
  • GPS.

Praktyczne rozwiązanie stanowi również podświetlenie wyświetlacza i wyposażenie w pulsometr.

Licznik przewodowy czy bezprzewodowy – który lepszy?

Licznik przewodowy jest trudniejszy w montażu i trzeba zadbać o to, aby kabel nie zawadzał, ale w przypadku tanich modeli stanowi pewniejsze rozwiązanie. Natomiast licznik rowerowy bezprzewodowy instaluje się w zupełnie bezproblemowy sposób. Jeżeli transmisja danych jest kodowana, wówczas ryzyko występowania zakłóceń zostaje ograniczone. W przypadku zaawansowanych modeli właściwie wybór jest tylko jeden, ponieważ nowoczesne wersje są produkowane jako bezprzewodowe. Propozycje liczników można przejrzeć na stronie https://seltrade.pl/liczniki-rowerowe.

Licznik rowerowy – sposób montażu

Licznik montuje się bardzo prosto, ponieważ wystarczy założyć magnes na szprychę, a na widelcu instalujemy czujnik. Podstawka, w której umieszczamy licznik zostaje połączona przewodowo lub bezprzewodowo z czujnikiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE