Reklama

Szukasz najtańszego OC i AC? Sprawdź, jak działa to narzędzie

Opublikowano:
Autor:

Szukasz najtańszego OC i AC? Sprawdź, jak działa to narzędzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Do zakończenia aktualnego ubezpieczenia pozostało Ci jeszcze kilka miesięcy? To najlepszy czas, aby rozpocząć poszukiwania korzystnej oferty na kolejny rok. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę – gdy znajdziesz się pod ścianą, nie będziesz miał czasu, aby wynegocjować lepszą stawkę czy dokładnie przeanalizować oferty różnych ubezpieczycieli. Zobacz, jak znaleźć najlepszą ochronę, korzystając z jednego, prostego narzędzia.

Jak działa kalkulator OC i AC?

Wielu kierowców, poszukując najkorzystniejszej oferty, zastanawia się, czy cena OC wpływa na zakres ubezpieczenia. Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: nie, ponieważ zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC, które musi posiadać każdy kierowca, jest regulowany ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dlatego warto poświęcić chwilę, aby znaleźć jak najlepszą ofertę i nieco zaoszczędzić, zwłaszcza że nic nas to nie kosztuje.

Dostępny za darmo w internecie kalkulator OC i AC ( np. ten https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam )pozwala na szybkie sprawdzenie, ile będzie kosztowało ubezpieczenie pojazdu. Wprowadzenie danych, na podstawie których ubezpieczyciel wyliczy składkę OC i AC, zajmuje kilka minut.

Jakie dane są potrzebne ubezpieczycielowi?

Co ubezpieczyciel chce wiedzieć o nas i naszym pojeździe? Na samym początku musimy podać podstawowe dane pojazdu: rok produkcji, markę i model auta oraz typ nadwozia i pojemność silnika. W następnej kolejności będziemy musieli wprowadzić swoją datę urodzenia, rok uzyskania prawa jazdy, okres bezszkodowej jazdy, liczbę szkód spowodowanych w ostatnich latach (jeśli takie wystąpiły) oraz podstawowe dane kontaktowe. Zostaniemy także zapytani m.in. o stan techniczny auta, a także o to, czy samochód był tuningowany lub, czy jest wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej.

Wszystkie informacje zbierane przez firmę ubezpieczeniową (a zwłaszcza takie jak: wiek kierowcy, lata bezszkodowej jazdy, czy marka samochodu i pojemność silnika), są brane pod uwagę przy wyliczaniu składki OC. Im dłuższy staż za kierownicą, tym większa szansa na atrakcyjne warunki ubezpieczenia.

Ubezpieczenia warto kupować w pakiecie. Decydując się na OC i AC, mamy szansę na konkretną obniżkę ceny, a także poza obowiązkowym ubezpieczeniem otrzymujemy dodatkową ochronę. Możesz mieć pewność, że dane wprowadzone do kalkulatora są bezpieczne, jeśli przy adresie strony pojawi się zielona kłódka, która wskazuje, że witryna jest szyfrowana za pomocą protokołu SSL.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE