Reklama

Tapeta w łazience.

Opublikowano:
Autor:

Tapeta w łazience. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Tapeta w łazience do dobry pomysł na wykończenie stylowej przestrzeni tego pomieszczenia. W tym artykule podpowiemy jak urządzić pokój kąpielowy, aby wyróżniał się od standardowych łazienek, opowiemy również o technicznym aspekcie instalacji tapety w łazience.

Tapeta w łazience- z czym łączyć?

Tapeta na ścianę w łazience powinna być w naszym przekonaniu elementem towarzyszącym kaflom, bądź boazerii. Jest to podyktowane względami praktycznymi- tapeta, pomimo swojej odporności na wilgoć nie znosi dobrze stałego zalewania lub zwilżania, to dlatego lepiej łączyć ja z materiałem trwalszym, odpornym na stałe działanie wody. Tapeta umieszczona na pewnej wysokości (na przykład wysokości 1,5metra) nada pomieszczeniu kąpielowemu uroku i oryginalności, będąc przy tym bezpiecznym sposobem ozdobienia ścian.

Tapeta w łazience- jakie wzory?         

Tapeta w łazience ma przede wszystkim pozwolić na zerwanie z monotonią łazienkowych kolorów (przede wszystkim beży, granatów, bieli). Dlatego polecamy sięgnąć po tapetę mocno eksponującą naturalne kolory flory i fauny. Na łazienkowej tapecie nie powinno zabraknąć zieleni oraz mocnych kolorów przyciągających oko (czerwienie, czy pomarańcze). Te mocne kolory nie powinny jednak zdominować motywów eksponowanych na ścianie, ze względu na tendencję do „męczenia oka” przy nadmiernie długim spoglądaniu na takie właśnie pokrycie ściany.

Tapeta w łazience- jak lepić?

Tapeta w łazience powinna być odporna na panujące w tym pomieszczeniu warunki, zwłaszcza duży stopień wilgotności oraz duże wahania temperatur. Materiał stosowany do jako podstawa takiej tapety to powlekany powłoką ochronną gruby, warstwowy  papier flizelinowy. Jego włókna nie rozchodzą się pod wpływem wilgoci, co stanowi wystarczające zabezpieczenie przed jej wpływem. Alternatywą dla klasycznej tapety flizelinowej jest tapeta samoprzylepna, stworzona na cienkich folii, powleczonych klejem, który umożliwia repozycjonowanie tapety podczas instalacji oraz możliwość jej łatwego usuwania w przypadku gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli instalować będziemy tapetę flizelinową najlepiej kleić ją przy użyciu specjalistycznych klejów odpornych na działanie wilgoci i temperatur.

Czy tapety BlueBird Design są bezpieczne?

Nasze tapety drukujemy przy wykorzystaniu ultra nowoczesnej technologii gel uv. Nasza maszyna drukuje tapety z wykorzystaniem ekologicznych farb (posiadamy wszelkie dopuszczenia ekologiczne), które nie wydzielają zapachów, dając jednocześnie możliwość ich czyszczenia z użyciem wilgotnej szmatki z delikatnym detergentem. Nasza technologia daje również możliwość wyboru stopnia połyskliwości od matu, po błysk.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE