Reklama

Reklama

Technik OZE - czym się zajmuje, jak zrobić uprawnienia?

Opublikowano:
Autor:

Technik OZE - czym się zajmuje, jak zrobić uprawnienia? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Odnawialne źródła energii oprócz redukcji zanieczyszczenia powietrza, umożliwiają wytworzenie energii na terenach, na których brak innych źródeł. Dają niezależność, a ich cechą charakterystyczną jest to, że nie powodują zmniejszania się zasobów naturalnych albo szybko się odbudowują. Stąd duże zainteresowanie OZE na świecie od wielu już lat. Technik OZE to śmiało można powiedzieć zawód przyszłości. W branży OZE potrzebni są specjaliści od projektowania instalacji, montażu, serwisu, napraw, doradztwa. Kurs można zrobić w półtorej roku.

Reklama

 

Czym zajmuje się technik OZE?

Instalator OZE zajmuje się odnawialnymi źródłami energii. Są to: systemy fotowoltaiczne, słoneczne systemy grzewcze, pompy ciepłe, płytkie systemy geotermalne, kotły i piece na biomasę. Jeśli wybierzesz Szkołę Partnerską Viessmann można dodatkowo zrobić szkolenie z montażu i uruchamiania urządzeń marki Viessmann. Zajęcia są bezpłatne i dodatkowe. Szczegóły znajdziesz na stronie: https://www.zawodoze.pl/. W ofercie szkoły są również szkolenia dla instalatorów i projektantów.

Branża OZE to młoda gałąź gospodarki, która szybko się rozwija. Zainteresowanie nowoczesnymi technologiami uniezależniającymi od zewnętrznych dostawców jest duże.

Kurs Technik OZE

Do pracy w branży OZE przygotujesz się na kursie. Trwa on 1,5 roku i można uczyć się przez internet. Jest to wygodna opcja dla osób pracujących bądź uczących się w trybie dziennym. Wykłady odbywają się po godzinie 19, a dodatkowo są archiwizowane- można do nich wrócić w dowolnym momencie.

Kurs technika OZE to nauka od podstaw. Skierowany jest do osób pełnoletnich, które posiadają minimum wykształcenie zawodowe. Każdy etap nauki kończy egzamin państwowy. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku absolwent otrzymuje państwowe świadectwo, potwierdzające uprawnienia do wykonywania zawodu. Kurs składa się z dwóch etapów. Słuchacze, którzy mają wykształcenie średnie otrzymają dyplom technika OZE. Szczegóły dotyczące kursu znajdziesz na stronie: https://www.zawodoze.pl/dlaczego-warto/.

Ile kosztuje kurs?

Kursy w szkołach dla dorosłych wiążą się z kosztami. Wybierając Szkołę Partnerską Viessmann zaoszczędzisz na opłatach za egzaminy i szkolenia dla wszystkich odnawialnych źródeł energii. Aby sprawdzić aktualne ceny, zapisz się wstępnie na kurs. Wypełnienie formularza nie zobowiązuje do podjęcia nauki.

O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowanie takimi kierunkami jak OZE nie jest małe, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy