Reklama

Ten sport jest chętnie wybierany przez Polaków

Opublikowano: śr, 2 mar 2022 11:12
Autor:

Ten sport jest chętnie wybierany przez Polaków - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jazda na rowerze to jeden ze sportów najchętniej wybieranych przez Polaków. Niesie on za sobą wiele korzyści. Rowery sprawiają, że nasze serce pracuje lepiej, a mięśnie stają się silne i wyrzeźbione. Sprawdź pozytywny wpływ jazdy na „dwóch kółkach” na Twój organizm!

Relaks po pracy, wypad na weekend poza miasto, wspólna wycieczka z rodziną po okolicy, to tylko niektóre formy aktywności rowerowych. Korzystanie z jednośladów od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, która ciągle rośnie. Rowery to środki lokomocji dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Nawet najmłodsi mogą zacząć z nimi swoją przygodę od modeli biegowych. Jazda na rowerze wymaga jednak pewnego wysiłku. Czy zatem jest to aktywność, od której otrzymasz coś w zamian? Czy Twój organizm na niej skorzysta? Przekonaj się w dalszej części tekstu.

Rowery, czyli poczujesz się zdecydowanie lepiej

Codzienne pokonywanie kolejnych kilometrów na rowerze to doskonały sposób na zadbanie o Twoje zdrowie. Już po kilku regularnych przejażdżkach przekonasz się, że organizm się zmienia. Poczujesz się lepiej, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Zrzucisz zbędne kilogramy

Praktykowanie jazdy na rowerze przekłada się na zmniejszenie wagi ciała. Regularne wycieczki sprawią, że spalisz zbędne kalorie. W ciągu godzinnej jazdy ze średnią prędkością wynoszącą ok. 20 km/h możesz spalić 400 - 500 kcal. Ważne przy tym jest zachowanie cykliczności. Wtedy jesteś w stanie zrzucić kilka kilogramów.

Pamiętaj, że wyniki spalania kalorii zależne są od Twojej wagi oraz sposobu jazdy.

Poprawisz kondycję Twojego serca

Korzystanie z rowerów ma duży wpływ na kondycję serca. Możesz ją w znacznym stopniu poprawić. Podczas jazdy podniesie się Twoje tętno. W efekcie krew zacznie krążyć coraz szybciej. Skurcze serca stają się wtedy wydajniejsze. Dzięki temu możesz uniknąć wielu schorzeń, takich jak:

     choroba wieńcowa,

     nadciśnienie,

     miażdżyca,

     zawał,

     udar.

Twoje mięśnie staną się silniejsze

Kolejne pokonane kilometry na rowerze przełożą się na Twoje mięśnie. Staną się one silniejsze oraz lepiej wyrzeźbione. Pozwoli Ci to na coraz dalsze wycieczki, podczas których będziesz mniej się męczyć. Rowery mają wpływ na mięśnie:

     łydek,

     ud,

     pośladków,

     rąk,

     brzucha.

Odpoczniesz i zdystansujesz się do świata

Nawet najmniejsza przejażdżka na rowerze sprawi, że Twój umysł zacznie odpoczywać. Pokonując kolejne kilometry, skupisz się na jeździe i podziwianiu okolicy. Zrelaksujesz się po dniu pełnym wrażeń i emocji.

W trakcie jazdy wydzielają się hormony szczęścia, czyli endorfiny. Dzięki temu poczujesz się pewniej. Złapiesz dystans do otaczającego Cię świata. Ponadto zmienisz swoje nastawienie. Będzie towarzyszyć Ci entuzjazm do dalszej jazdy oraz innych działań.

Szeroki wybór rowerów znajdziesz w internetowym sklepie rowerowym PGBikes: https://pgbikes.pl/

Podsumowanie

Rowery to świetny sposób na zadbanie o Twoje zdrowie. Jeżdżąc regularnie, mięśnie staną się silniejsze. Twoje serce zacznie pracować wydajniej, dotleniając cały organizm. Poprawi się kondycja układu krążenia, a także zdrowie psychiczne. Pamiętaj, aby rower był w pełni dopasowany do Ciebie. Zwróć uwagę na rozmiar ramy oraz kół. Wtedy każda przejażdżka będzie przyjemnością połączoną z korzyściami dla zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE