Reklama

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "ToTu"

Opublikowano:
Autor:

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "ToTu" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "ToTu" to miejsce, w którym dziecko otrzymuje to, czego najbardziej potrzebuje: uwagę, opiekę i troskę.
Terapeutyczny Punkt Przedszkolny to miejsce, w którym prowadzone jest wychowanie przedszkolne. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego, a więc pracujemy prawie tak samo jak w każdym przedszkolu, jednak.... maksymalnie dostosowujemy nasze działania do potrzeb dzieci, które są wyjątkowe. Specjalizujemy się w terapii autyzmu, zapewniamy kompleksową opiekę i systematyczną pracę, której celem jest indywidualny rozwój każdego dziecka. Terapia prowadzona w naszym przedszkolu nastawiona jest na rozwijanie wszystkich sfer deficytowych: mowy i komunikacji, zabawy, motoryki małej, funkcji poznawczych oraz na redukowanie zachowań niepożądanych, które utrudniają uczenie się.
Poprzez intensywną pracę terapeutyczną podjętą w wieku przedszkolnym dajemy szansę na wyrównywanie deficytów rozwojowych i otwieramy drogę do rozwijania samodzielności.

W Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym "ToTu" proponujemy natepujące zajęcia:

Zajęcia grupowe
realizacja podstawy programowej
poranny krąg
logorytmika
TUS
Zajęcia indywidualne
zajęcia terapeutyczne
logopeda
psycholog
terapia SI

Nasza kadra to zespół osób świadomych, wrażliwych, oddanych dzieciom, chętnych do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji.

Dyrektorem i nauczycielem punktu przedszkolnego jest Pani Dorota Gackowska – terapeuta dzieci z autyzmem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z różnymi dysfunkcjami, w tym od dziesięciu lat, z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pani Dorota ukończyła studia magisterskie na kierunku nauczanie początkowe, studia podyplomowe kierunek surdopedagogika, studia podyplomowe kierunek Stosowana Analiza Zachowania - terapia spektrum zaburzeń autystycznych - Uniwersytet Gdański, kurs kwalifikacyjny – pedagogika opiekuńczo - wychowawcza, trzystopniowy kurs terapii behawioralnej dzieci z autyzmem, posiada certyfikat nauczyciela – terapeuty dzieci z autyzmem IWRD w Gdańsku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE