Reklama

Ubezpieczenie taxi - czy może być tańsze?

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie taxi - czy może być tańsze? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Prowadzenie działalności związanej z przewozem osób jest dla ubezpieczycieli pobudką do tego, aby zwiększyć cenę za ubezpieczenie OC. Czy istnieją jakieś sposoby, aby zmniejszyć cenę ubezpieczenia i tym samym zaoszczędzić? Co może skłonić zakład ubezpieczeń do przyznania odpowiedniej zniżki?

OC taxi - jak na jego wysokość wpływają dane o jeździe?

Rozwój nowych technologii i Internetu Wszechrzeczy pozwala na gromadzenie znacznie większych ilości danych jak dotychczas. To powoduje, że stanowią one kluczową informację w rozwoju wielu sektorów usług. Jednym z nich jest przewóz osób. Tutaj do tych ważnych informacji możemy zaliczyć ilość godzin spędzanych za kółkiem, średnią prędkość jazdy czy stosowanie się do przepisów kodeksu drogowego. Patrząc na ubezpieczenie taxi jako produkt, kluczowy będzie czas.

Kierowcą zawodowym nie jest się 24 godziny na dobę, a prywatne użytkowanie auta jest całkowicie pomijane w tych obserwacjach. Agent ubezpieczeniowy Cachet stworzył kalkulator OC, który rozróżnia ilość godzin przejechanych prywatnie, a także służbowo. To powoduje, że ubezpieczyciele są w stanie zaproponować niższą wysokość składki, optymalizując ryzyko.

Ubezpieczenie taxi - czym się różni od zwykłego OC?

Ubezpieczyciele rozróżniają coś takiego, jak charakter użytkowania auta. Poza jazdą prywatną auto może służyć do przewozu osób i rzeczy, świadczenia usług taxi czy kurierskich albo być wykorzystywane jako nauka jazdy. W przypadku ubezpieczeń taxi kluczowe jest uwzględnienie tej informacji na polisie, aby w razie kontroli móc wykazać, że dysponuje się odpowiednim ubezpieczeniem. Poza tym, do kontroli ważne jest posiadanie przeprowadzonego rozszerzonego badania technicznego pod taxi, czy wypisu licencji.

W przypadku ubezpieczenia OC główną różnicą jest sama cena. Gdy patrzymy na inne produkty ubezpieczeniowe, warto sprawdzić czy taki pojazd jak taksówka nie jest wykluczony ze standardowego zakresu ochrony. Może tak być, że ubezpieczenie będzie obejmowało pojazdy taxi tylko za opłaceniem dodatkowej składki. Wszystko jest zależne od konstrukcji Ogólnych Warunków Ubezpieczenia w wybranym zakładzie ubezpieczeń.

Gwarancja najniższej ceny - sprawdź ofertę

Jeżeli poszukujesz ubezpieczenia OC/AC z wszelkimi niezbędnymi dodatkami, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora ubezpieczeń. Wystarczy kilka minut, aby poznać składkę. W naszej ofercie posiadamy również specjalną promocję "gwarancję najniższej ceny" dla wszystkich taksówkarzy. Tutaj możemy sprawdzić, ile wyniesie cena ubezpieczenia w oparciu o ilość przjechanych godzin w ciągu tygodnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy