Reklama

Umywalka – która będzie najlepsza dla Twojej łazienki?

Opublikowano:
Autor:

Umywalka – która będzie najlepsza dla Twojej łazienki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zwykło się mawiać, że w łazience to właśnie umywalka, zaraz po wannie, jest pierwszym, kosmetycznym centrum dowodzenia. Wraz z lustrem oraz odpowiednim oświetleniem, w znacznym stopniu określa wystrój wnętrza.

Obecnie, wiele sklepów, takich jak Adare.pl, daje możliwość wyboru spośród wielu różnych rodzajów modeli, dzięki czemu jest w czym wybierać.

Przemyśl sposób mocowania

Decydując się na zakup umywalki, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, a jedną z nich jest sposób mocowania. Chociaż większość umywalek przytwierdza się do ściany lub też ścianki montażowej, nieustannie rośnie liczba coraz to nowszych rozwiązań. Oznacza to, że umywalki można podzielić na modele:
-tradycyjne – wiszą one przy ścianie i są osłonięte postumentem, półpostumentem lub też są wyposażone w ozdobny syfon.
-blatowe – umieszczane są na blacie, a pod spodem otrzymujemy dużo miejsca, przykładowo na przechowywanie środków czystości.
-podblatowe – od spodu mocowane są w specjalnym, wyciętym otworze. W tym przypadku otrzymujemy wolne miejsce wokół umywalki
-półblatowe – w modelach tych część umywalki znajduje się w blacie, a reszta wystaje przed
-meblowe – pod przymocowaną do ściany umywalką wieszana jest lub stawiana szafka, bądź też specjalny stelaż

Wykonanie umywalki - materiał

Podczas wyboru umywalki należy zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego została ona wykonana. Do najczęściej wybieranych modeli zaliczyć można te, do produkcji których wykorzystano białą ceramikę. Jest to niezaprzeczalna królowa łazienkowego wyposażenia – estetyczna, trwała oraz bardzo łatwa w zachowaniu czystości. Umywalki wykonuje się także ze specjalistycznego szkła hartowanego. Jest ono trwałe i, co najważniejsze, bezpieczne w razie przypadkowego stłuczenia. Niewielkie odłamki nie mają ostrych krawędzi, co jest bardzo istotne.

Do nieco bardziej niestandardowych umywalek zaliczyć można modele:
-marmurowe – umywalki tego typu muszą być odpowiednio zabezpieczone. Bez wątpienia zachwycają one swoją elegancją, ale niestety są dość drogie
-kompozytowe – tworzone z wykorzystaniem naturalnych kamienia. Są bardzo trwałe i nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości
-drewniane – umywalki wykonane z drewna są produktami obok których nie można przejść obojętnie. Wymagają odpowiedniej konserwacji oraz ostrożnego mycia
-wykonane ze stali nierdzewnej – są one łatwe w utrzymaniu czystości lecz dość łatwo można je zarysować

Wymiar umywalki

Równie istotną, o ile nie najważniejszą kwestią, jest wymiar umywalki. Do najczęściej spotykanych szerokości zaliczyć można te mające od 40 do 70 cm, a odległość od ściany do przedniej krawędzi waha się między 40 a 55 cm. Umywalka mocowana jest najczęściej na wysokości 85 cm nad podłogą, lecz nie jest to regułą. Co równie istotne, dolna krawędź lustra nie powinna znajdować się zbyt blisko krawędzi umywalki, ponieważ istniałoby ryzyko jej zachlapania.

A może... coś niestandardowego?

Ostatnimi czasy, szczególnie w przypadku posiadaczy dużych łazienek, dużą popularnością cieszą się umywalki podwójne oraz pojedyncze z dwoma bateriami. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i daje możliwość rozsądnego zagospodarowania przestrzeni. Obecnie wielu producentów ma w swojej ofercie tego typu modele, dzięki czemu każda osoba zainteresowana powinna znaleźć coś dla siebie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE