Reklama

Uśmiech a atrakcyjność – jego wpływ jest ogromny!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uśmiech a atrakcyjność – jego wpływ jest ogromny! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Mogłoby się wydawać, że przy pierwszym spotkaniu najbardziej zapamiętuje się wypowiadane przez nowo poznaną osobę słowa czy to, jak była ubrana, a jednak praktycznie w połowie sytuacji jest to uśmiech i mimika. Uśmiech sprawia, że wygląda się na osobę towarzyską, otwartą i uprzejmą, ale to nie wszystko – dzięki niemu można być postrzeganym jako bardziej atrakcyjny. Wpływ uśmiechu na atrakcyjność jest kwestią względną i zależną od konkretnych osób, jednak wyniki przeprowadzanych w tej dziedzinie eksperymentów zadziwiają. Uśmiechnięci mogą mieć aż 10 razy większą szansę na drugą randkę!

Uśmiech uśmiechowi nierówny – jak o niego zadbać?

Samo uśmiechanie się może zmienić wiele pod kątem tego, jak jest się postrzeganym przez ludzi. Nie bez znaczenia jest także to, jak prezentuje się uśmiech. Kiedy mowa o pięknym uśmiechu, jakie cechy ma się na myśli? Rysy twarzy i indywidualna uroda bywają oceniane różnie i zależą od gustu. Bezsprzecznie natomiast na piękny uśmiech składają się białe, zdrowo wyglądające zęby bez ubytków, równie ustawione i bez widocznych wad zgryzu lub chorób dziąseł.

Podstawową w pielęgnacji zębów jest ich regularna higiena, również z użyciem preparatów takich jak płyn do płukania ust, który usunie pozostałe po szczotkowaniu bakterie oraz nici dentystyczne do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Zaleca się także regularne kontrolne wizyty u dentysty, który usunie podczas nich gromadzący się na zębach kamień i wykryje wczesne stany chorobowe, zanim doprowadzą do bólu i widocznych zmian.

Leczenie wad zgryzu bywa uważane za problematyczne głównie ze względu na zwracający uwagę wygląd tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Alternatywą jest clear aligner Warszawa – przezroczyste nakładki na zęby w formie aparatu ruchomego stosowane w leczeniu wad zgryzu pod kontrolą ortodonty. Są one równie skuteczne, co tradycyjne aparaty, jednocześnie w pełni rozwiązując problem z ich estetyką, ponieważ przez transparentność pozostają niewidoczne na zębach.

Pomimo wielu zalet względem innych modeli aparatu i estetyki, jaką zapewniają nakładki na zęby cena takiej formy leczenia wcale nie różni się znacznie od tradycyjnej. Jest to kwestia mocno indywidualna i zależy przede wszystkim od leczonej wady.

Jak uśmiech wpływa na powodzenie w relacjach romantycznych?

Panowie deklarują, że uśmiech na twarzy kobiety jest dla nich znacznie ważniejszy i piękniejszy, niż jakikolwiek makijaż. Eksperymenty rzeczywiście to potwierdzają – mężczyźni zapamiętują uśmiech, często zupełnie nie zwracając uwagi na fryzurę, makijaż, paznokcie, czy nawet cały ubiór. Zresztą nie tylko go zapamiętują – rzeczywiście sprawia on, że kobieta co najmniej podwaja swoje szanse na dłuższą znajomość.

Uśmiech działa pozytywnie także na panie, które uśmiechniętych mężczyzn postrzegają jako sympatyczniejszych, bardziej otwartych i z poczuciem humoru. Samo poczucie humoru ma bardzo duże znaczenie dla większości kobiet, które lepiej czują się w towarzystwie mężczyzn zabawnych, z wesołym podejściem do życia i na co dzień uśmiechniętych.
Na uśmiech warto spojrzeć także jak na oznakę dbania o siebie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna ze śnieżnobiałym i idealnie ułożonym uśmiechem wygląda po prostu schludnie i elegancko, nawet w prostym stroju. To, jak dokładnie zwiększa się szansa na udaną relację, w dużej mierze zależy od konkretnych osób, dlatego jest to trudne do określenia. Imponujący jest jednak fakt, że wśród przeprowadzanych eksperymentów pojawiały się wyniki pokazujące, że te same osoby mogą być nawet dziesięciokrotnie częściej zapraszane na kolejne spotkania, jeśli po prostu się uśmiechają.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE