Reklama

Uzupełnij wyprawkę szkolną dla pierwszoklasisty. Sprawdź, co mu się przyda

Opublikowano:
Autor:

Uzupełnij wyprawkę szkolną dla pierwszoklasisty. Sprawdź, co mu się przyda - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Wyprawka szkolna jest niezbędna, by dziecko idące do pierwszej klasy mogło się uczyć. Liczne przybory umożliwiają mu nabywanie podstawowych umiejętności, jak pisanie, czytanie, liczenie itp. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czego brakuje w wyprawce Twojej pociechy, sprawdź, co przyda się pierwszoklasiście. Oto 3 przydatne przedmioty dla pierwszoklasistów.

  1. Piórnik z wyposażeniem
  2. Liczmany
  3. Książki do nauki czytania metodą sylabową

Pierwsza klasa szkoły podstawowej to czas, w którym dziecko zdobywa większość umiejętności niezbędnych w życiu. To właśnie na początku przygody z edukacją pociecha uczy się czytać, pisać, liczyć i wykonywać podstawowe polecenia. Jeśli chcesz, by nauka przychodziła Twojemu dziecku z łatwością, sprawdź, w co uzupełnić jego wyprawkę szkolną.

Piórnik z wyposażeniem

Piórniki szkolne z wyposażeniem są dobrym wyborem, zarówno gdy dziecko zabiera je do szkoły, jak i w przypadku, gdy korzysta z nich wyłącznie w domu. Gotowe wyposażenie obejmuje przybory do pisania, kredki, linijkę, temperówkę, ołówek i gumkę do ścierania. Dzięki temu w piórniku szkolnym z wyposażeniem znajduje się wszystko, czego potrzeba do realizacji zadań dla uczniów pierwszej klasy. Taki piórnik ułatwi dziecku organizację pracy w szkolnej ławce lub podczas odrabiania lekcji w domu.

Liczmany

Liczmany są wykorzystywane przez nauczycieli oraz rodziców do nauki podstawowych działań matematycznych. Dzieci, które wykazują trudności w nauce liczenia, dzięki liczmanom znacznie szybciej uczą się dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Tabliczki z liczbami można wykorzystywać zarówno jako jedyną pomoc edukacyjną, jak i w połączeniu z liczydłem oraz innymi materiałami dla dzieci. Dzięki temu kilkuletnie dzieci znajdują metodę nauki liczenia, która najbardziej im odpowiada, nawet gdy wcześniej matematyka była dla nich mało zrozumiała.

Książki do nauki czytania metodą sylabową

Dzieci często uczą się czytać podstawowe, proste słowa już na etapie przedszkola lub zerówki, jednak dopiero w pierwszej klasie rozpoczynają prawdziwą naukę czytania. Jeśli siedmiolatek wciąż nie potrafi czytać całych zdań, naukę tej niezbędnej czynności można ułatwić mu za pomocą książek do czytania metodą sylabową. Jest to obecnie jedna z najefektywniejszych technik nauki czytania. Dzięki takim książkom dziecku łatwiej jest zrozumieć łączenie pojedynczych głosek w sylaby i sylab w całe słowa. Czytanie jest dzięki temu łatwe i przyjemne, co zachęca dziecko do samodzielnej nauki i odczytywania coraz trudniejszych wyrazów bez pomocy dorosłych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE