Reklama

W jakim celu wykorzystuje się biznesowe bazy firm?

Opublikowano:
Autor:

W jakim celu wykorzystuje się biznesowe bazy firm? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Biznesowe bazy firm są podstawą tego, aby relacje biznesowe były bezpieczne, a także w pełni świadome. W takiej bazie umieszczone są podstawowe informacje na temat przedsiębiorstw. Jest to znacznie rozszerzona wersja "Panoramy firm", która w przeszłości była podstawowy narzędziem do budowania kontaktów między przedsiębiorstwami. W bazie firm umieszczane są dane, które pomagają w podjęciu decyzji, czy dany przedsiębiorca będzie dobrym kontrahentem. Niweluje to ryzyko podjęcia błędnej decyzji.

Co znajduje się w biznesowej bazie firm?

Biznesowa baza firm to przede wszystkim podstawowe dane, ale nie tylko. Znajdziemy w niej m.in. klasyfikację PKD, rodzaj oferowanych usług, dane kontaktowe, rodzaj odrębności prawnej, ilość zatrudnionych osób, obszar działalności, informacje na temat wysokości obrotów oraz zysków. Oczywiście ilość danych jest o wiele większa, jednak wyżej wymieniono najczęściej poszukiwane informacje. Należy również dodać, że biznesowa baza firm jest regularnie aktualizowana. Nie musimy obawiać się, że znalezione tam dane będą nieaktualne.
Tego rodzaju baza danych pozwoli nam rozsądnie dobierać partnerów biznesowych. W dzisiejszych czasach należy unikać firm o niestabilnej sytuacji finansowej. Potrzebni nam kontrahenci prężnie rozwijający się, ponieważ tylko wtedy współpraca przyniesie pożądane rezultaty. Oczywistym jest, że firma, która chce z nami współpracować nie wyjawi nam swoich słabości, czy też potknięć. Dostęp do biznesowej bazy danych umożliwia nam poznanie rzetelnych oraz pewnych informacji na temat danego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto korzystać z biznesowej bazy danych?

Firmy, które wykorzystują biznesową bazę danych mogą uniknąć nietrafionego wyboru klientów lub kontrahentów. Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy zagwarantować sobie stały progres, a tym samym wzrost zysków. Nierzadko dopiero po nawiązaniu współpracy okazuje się, że kontrahent ciągnie nas w dół. Jest to sytuacja bardzo groźna z punktu widzenia przedsiębiorcy. Taka pomyłka może nas sporo kosztować.

Dostęp do biznesowej bazy firm jest nieograniczony. W kilka chwil znajdziemy wszystkie potrzebne nam dane. Nigdy nie było to takie proste. Bez większego wysiłku możemy przeanalizować działalność naszego potencjalnego kontrahenta, czy też klienta. Wszystkie dane, które tam znajdziemy pozyskiwane są z legalnych oraz sprawdzonych źródeł (m.in. CEiDG, KRS, KRD, BIK, GUS, CEPiK). Dodatkowo wykorzystywane są również raporty GPPW, czy też informatory jednostek ministerialnych. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest to, że baza danych jest stale uzupełniania oraz modyfikowana. Dzięki temu możemy liczyć wyłącznie na najświeższe dane, które najwięcej powiedzą nam o aktualnej sytuacji panującej w wybranym przedsiębiorstwie.

Biznesowe bazy danych mają ogromny potencjał - jest to prawdziwa innowacja, która zwiększa komfort każdego przedsiębiorcy. Mając do niej dostęp możemy bez najmniejszych obaw nawiązywać relacje biznesowe, czy też pozyskiwać nowych klientów. Tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy pozyskaną wiedzę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE