Reklama

Własny sklep internetowy w Holandii.

Opublikowano:
Autor:

Własny sklep internetowy w Holandii. - Zdjęcie główne

Sklep internetowy Holandia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Polacy emigrują odkąd otwarto granice Europy Zachodniej podejmując różne aktywności które wcześniej czy później prowadzą do wypalenia zawodowego.

Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wyjazdów ekonomicznych Polaków niestety smutne fakty są takie że najczęściej jedziemy tam po pracę fizyczną bo innej dla nas nie ma nawet jeśli ktoś legitymuje się posiadanym wykształcenia czy doświadczeniem zawodowego ,znajomością języka.

Czy jest alternatywa dla wyjeżdżających do Holandii za chlebem Polaków ?

Prowadzimy firmę specjalizującą się w budowie sklepów internetowych także pod rynek holenderski i na co dzień mamy doświadczenia z osobami które uruchamiają własną firmę w Holandii i próbują swoich aktywności czy to na płaszczyźnie usługowej czy handlowej więc z całą pewnością możemy powiedzieć że odpowiedź na powyższe pytanie brzmi - tak.

Znasz język, jesteś w Holandii lub planujesz tam zamieszkać , pierwsze swoje kroki na drodze uruchomienia działalności gospodarczej powinieneś skierować do holenderskiego urzędu KVK - takiego odpowiednika naszych urzędów zajmujących się rejestracją firm, nadawaniem numerów działalności gospodarczej.

Gdy ten krok masz za sobą i w żyłach twoich płynie krew handlowca, najprostszym sposobem na zaistnienie na rynku holenderskim będzie uruchomienie własnego sklepu internetowego, niczym trudnym nie jest administrowanie czymś takim jak sklep internetowy Holandia to idealne miejsce do rozpoczęcia takiej właśnie działalności jeśli jesteś już na miejscu, masz jakieś doświadczenia z rynkiem Holenderskim, pracowałeś tam i zastanawiasz się nad porzuceniem etatu.

Masz dwie opcje.

Sklep internetowy dedykowany pod Polaków mieszkających w Holandii

Z racji tego że Holandia to bardzo popularny kierunek emigracji Polaków jest w niej całkiem dużo Polonii, miewamy klientów którzy w handlu na terenie Holandii nastawiają się na tę właśnie niszę, dlaczego tak jest ?

Dlatego że na emigracji Polak prędzej kupi od drugiego Polaka niż od Holendra i takie są fakty i nie dotyczy to wyłącznie rynku holenderskiego. Zaletą takiego rozwiązania jest to że w przypadku uruchomienia sklepu internetowego w Holandii pod Polonię nie zetkniesz się z tak dużą konkurencją w danej branży jak w przypadku rynku pod rdzennych Holendrów.

Polonijna nisza sprawia także iż koszt reklamy internetowej sklepu internetowego będzie znacznie niższy niż w przypadku sklepu internetowego dedykowanego pod Holendrów.

 

Sklep internetowy dedykowany pod Holendrów

Wady tego rozwiązania już znasz, lecz “wady” te nie muszą wcale być wadami gdyż fakty są takie że Holendrzy wydają w sklepach internetowych znacznie więcej pieniędzy niż Polacy więc i twoje zyski będą odpowiednio wyższe a koszt reklamy może być nic nie znaczącym szczegółem. Niestety aby twój sklep internetowy zaczął sprzedawać musisz wybrać odpowiednią niszę produktów które będziesz w nim sprzedawał gdyż jak już wspominałem będzie tam znacznie większa i zasobniejsza finansowo konkurencja.

Na szczęście masz pewną przewagę nad typowym Holendrem który prowadzi sprzedaż przez internet - znasz język Polski a więc możesz kupować swoje niszowe produkty w Polsce , nie jest tajemnicą że towary kupowane u polskiego producenta czy w polskiej hurtowni będą znacznie tańsze niż gdybyś miał zaopatrywać swój sklep internetowy w Holandii. Zdecydowana większość polonijnych sklepów internetowych czy to dedykowanych pod Polonię czy dla rynku stricte holenderskiego zaopatruje się właśnie w Polsce.

Kolejną przewagą jest fakt iż za reklamę swojego sklepu internetowego zapłacisz mniej niż typowy Holender gdyż taką kampanię reklamową w wielu przypadkach możesz poprowadzić samodzielnie a gdybyś na to nie miał czasu zrobi to za Ciebie agencja reklamowa z Polski która zrobi to za ułamek kosztów tego co musiałbyś za promocję swojego sklepu internetowego zapłacić agencji holenderskiej.

Co warto sprzedawać w sklepie internetowym w Holandii ?

Jest wiele narzędzi którymi możesz za darmo sprawdzić popularność danych produktów w internecie, jednym z najlepszych jest Google Ads. Wyszukiwarka Google to największa wyszukiwarka internetowa Świata a co za tym idzie ma największą bazę informacji dotyczącą aktywności w Internecie, zbiera dane 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu także dane potencjalnych klientów Twojego sklepu internetowego, to jakie hasła kluczowe wpisują w wyszukiwarce szukając wybranych produktów a co za tym idzie są w stanie ocenić jak często wpisywane są dane słowa kluczowe powiązane z konkretnymi produktami.

Narzędzie o którym wspominam powyżej to narzędzie do prowadzenia płatnej kampanii reklamowej w sieci Google - ale nie tylko, możesz tam zarejestrować konto za darmo, uzupełnić dane do płatności, stworzyć tymczasową nie mającą jakiegokolwiek znaczenia kampanię i ją zapauzować. 

Zyskasz dzięki temu dostęp do wspaniałego rozwiązania jakim jest narzędzie za pomocą którego wykonasz tzw. analizę słów kluczowych czyli dowiesz się jakich słów kluczowych w google.nl używają Twoi potencjalni klienci szukający wybranych towarów a także stopień konkurencyjności w danej niszy.

Dzięki temu zyskasz wiedzę w jaką niszę warto wejść żeby nie doprowadzić do ruiny własnego budżetu.

Uzbrojony w taką wiedzę możesz już planować uruchomienie własnego sklepu internetowego czy to pod rynek holenderski czy polonijny znajdujący się w Holandii.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE