Reklama

Wybieramy drzwi do łazienki

Opublikowano:
Autor:

Wybieramy drzwi do łazienki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wybór drzwi łazienkowych wcale nie jest prosty. Na rynku istnieje kilka rodzajów drzwi, które możemy wybrać w zależności od naszych upodobań i stylu w jakim mamy wykończoną resztę domu. Warto zadbać, aby drzwi do łazienki harmonijnie współgrały z drzwiami do innych pomieszczeń. Ważniejsze jednak z pewnością jest to, by odpowiadały nam pod kątem funkcjonalności i komfortu korzystania.

Najpopularniejsze rodzaje drzwi do łazienki to:

  1. Drzwi skrzydłowe – to typowy rodzaj drzwi, wykonany z drewna, tworzywa sztucznego lub szkła. Mogą otwierać się na zewnątrz lub do środka. Drzwi łazienkowe tego typu różnią się od klasycznych wyłącznie podcięciem u dołu, które zapobiega gromadzeniu się wilgoci poprzez stałą cyrkulację powietrza. 
  2. Drzwi przesuwne – są dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w łazience. Mechanizm ich działania sprowadza się do przesuwania po prowadnicach. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie na drzwiach przesuwnych lustra, z jednej lub obu stron. Dzięki temu optycznie zwiększamy przestrzeń i dodatkowo nie musimy wieszać już lustra na ścianie. 
  3. Drzwi rozsuwane – są zdecydowanie najbardziej eleganckim rodzajem drzwi do łazienki. W odróżnieniu od drzwi przesuwnych różnią się tym, że składają się z dwóch lub więcej skrzydeł i rozsuwają się na boki. 
  4. Drzwi harmonijkowe – składają się z kilku połączonych ze sobą paneli. Ich zaletą jest możliwość całkowitego złożenia w harmonijkę, co pozwala zaoszczędzić wiele przestrzeni. 
  5. Drzwi szklane – wykonane są z hartowanego szkła, odpornego na wilgoć. Ten typ drzwi do łazienki pasuje do nowoczesnych i eleganckich wnętrz, a ich dużym atutem jest trwałość i niezniszczalność. 

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy drzwi do łazienki?

Istnieje kilka aspektów, które mają szczególne znaczenie przy wyborze drzwi łazienkowych. 

Po pierwsze, drzwi łazienkowe muszą być odporne na korozję i wilgoć. Łazienka jest miejscem, w którym duża wilgotność panuje niemal cały czas, dlatego takie drzwi będą narażone na działanie tego czynnika. Nie sprawdzą się tu drzwi z naturalnego drewna, raczej lepszym wyborem będzie tworzywo sztuczne (może imitować drewno), szkło czy aluminium. Co więcej, te materiały będą również łatwe w utrzymaniu czystości. 

Po drugie, drzwi do łazienki w Warszawie https://vrata.pl/drzwi-do-lazienki-warszawa/ powinny być funkcjonalne i łatwe w obsłudze. Mają nam dobrze służyć i ułatwiać życie, a nie irytować na przykład otwieraniem w złą stronę lub zacinaniem się zamka. Tu warto przemyśleć również kwestię oszczędności przestrzeni i postawić na drzwi przesuwne, rozsuwane lub harmonijkowe. 

Po trzecie, nie bez znaczenia pozostaje wygląd, styl i design. Każdy z nas chce, by łazienka była miejscem relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. To dlatego staramy się urządzić to miejsce w sposób, który będzie się nam podobał i wywoływał pozytywne emocje. Drzwi do łazienki powinny współgrać z wystrojem całego pomieszczenia, ale również chociażby nawiązywać do stylu urządzenia całego domu. 

Po czwarte, niby banalna sprawa, ale przed zakupem drzwi do łazienki należy dokładnie zmierzyć otwór drzwiowy i zatrudnić profesjonalistów do wykonania montażu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE