Reklama

Wypadek samochodowy w UK – jak otrzymać odszkodowanie?

Opublikowano:
Autor:

Wypadek samochodowy w UK – jak otrzymać odszkodowanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wypadki drogowe są najczęstszą przyczyną starania się o odszkodowanie w UK. Bez względu na to, jak doświadczony kierowca prowadzi samochód, nie ma takiego, który nie jest narażony na wypadek. Wystarczy mały błąd, czy niewłaściwe manewry innych kierowców. Już sam wypadek wzbudza wiele emocji, wiąże się z dużym stresem, a niejednokrotnie i z poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Kiedy pomyśli się o tym, by po całym zdarzeniu walczyć o odszkodowanie, emocje sięgają zenitu. Zwłaszcza w momencie, gdy nie zna się zbyt dobrze brytyjskiego prawa.

Pierwszym, o co należy zadbać w takiej sytuacji, jest bezpieczeństwo. Należy zabezpieczyć pojazd, a także skontaktować się z lekarzem. Nawet jeśli po stłuczce organizm nie daje silnych sygnałów, lepiej jechać do szpitala. Z jednej strony mamy adrenalinę i szok, z drugiej strony są urazy, które dają objawy nawet kilka dni po zdarzeniu. Chodzi m.in. o urazy kręgów szyjnych.

Gromadzenie dowodów

Przede wszystkim do wypadków, w których są osoby ranne albo tym bardziej, gdy są ofiary śmiertelne, obowiązkowo wzywa się policję i lekarzy. Jednak, gdy nie jest to wypadek, tylko zwykła kolizja można wezwanie policji pominąć, a wręcz funkcjonariusze mogą odmówić przyjazdu na miejsce. Kiedy opadną pierwsze emocje, pojawiają się myśli o szkodach zdrowotnych i materialnych, a tym samym o odszkodowaniu za zaistniałe zdarzenie. Aby uzyskać satysfakcjonującą rekompensatę, trzeba zebrać jak największą liczbę dowodów, świadczących o winie innego kierowcy. Jednym z najsilniejszych dowodów jest nagranie z kamery samochodowej, ale niestety nie każdy takową dysponuje. Oprócz tego ważni są świadkowie, więc trzeba spisać dane kontaktowe, by później zebrać ich zeznania. Trzeba też skompletować zdjęcia z miejsca wypadku, opisać przebieg zdarzenia, a także warunki pogodowe. Należy też wziąć dane osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku, łącznie z informacjami na temat jego ubezpieczyciela.

Kiedy przysługuje odszkodowanie?

Żeby móc uzyskać odszkodowanie, pokrzywdzony musi ponosić mniej niż 50% winy za zdarzenie. Im lepszy zbiór dowodów, tym łatwiej będzie to potwierdzić. Poza tym od momentu wypadku są trzy lata na staranie się o rekompensatę. Odszkodowania w UK są przyznawane tylko za te zdarzenia, które mają miejsce w Wielkiej Brytanii. Ofiary wypadku mogą liczyć na wysokie kwoty zadośćuczynienia.

Ze względu na różne wymogi prawne, zamiast ponownie przechodzić stres związany z wypadkiem i walczyć o odszkodowanie z ubezpieczycielem sprawcy, lepiej od razu skontaktować się z kimś, kto jest biegły w prawie brytyjskim. W ten sposób rośnie szansa na otrzymanie wyższej kwoty. Tym bardziej że odszkodowanie za wypadek w UK nie obejmuje tylko rekompensaty za samo zdarzenie, ale może dotyczyć również wszystkich kosztów leczenia, rehabilitacji, zakupu leków. Trudno samodzielnie walczyć o swoje prawa, wiec lepiej powierzyć to specjalistom. Przykładem firmy, która ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o pozyskiwanie odszkodowań, jest Insito Odszkodowania.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z prawnikami z Insito na czacie: Insito-odszkodowania.uk/obslugiwane-wypadki/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE