Reklama

Wyprawy do Patagonii: co warto zobaczyć?

Opublikowano:
Autor:

Wyprawy do Patagonii: co warto zobaczyć? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Patagonia jest krainą geograficzną położoną w Ameryce Południowej na pograniczu Chile oraz Argentyny. Ten niezwykły obszar został odkryty w XVI wieku przez Ferdynanda Magellana podczas jego rejsu dookoła świata. Patagonia do dziś jednak skrywa wiele tajemnic i jest rejonem chętnie odwiedzanym przez turystów spragnionych pięknych widoków i pieszych wycieczek.

1. Patagonia: niezwykłe widoki

Patagonia jako kraina geograficzna obfituje w mnóstwo wysp i wysepek, które w większości przypadków są niezamieszkałe. Jest to miejsce, w którym spotykają się dwa oceany: Spokojny i Atlantycki, oraz gdzie na jednym krajobrazie pojawią nam się góry oraz lodowce. To niezwykłe ukształtowanie terenu budzi niemałe emocje wśród osób decydujących się na wyjazd do Patagonii. Wybierając się w ten region, zaplanuj swoją podróż na co najmniej kilkanaście dni po to, aby nic nie umknęło Twojej uwadze.

2. Patagonia: dziewicza natura

Niewiele na świecie miejsc w tej chwili pozostaje nietkniętych przez człowieka i jego działalność. Do jednego z nich można zaliczyć Park Narodowy Bernargo O’Higgins, w którym natura dumnie triumfuje nad człowiekiem. Spotkać tam można dzikie zwierzęta, zachwycić się niezwykłymi widokami oraz odetchnąć bardzo czystym i świeżym powietrzem. Udając się w to miejsce, koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny i wygodne buty.

3. Patagonia: ludzie, miasta i kultura

Nie będziesz rozczarowany, jeśli dla Ciebie w dalekich podróżach najważniejsze jest poznanie unikalnej kultury i ciekawych ludzi. Patagońskie miasta słyną z unikalnej i kolorowej architektury, którą podziwiać możesz w Puerto Natales czy Poirvenir. Ludzie, których tam spotkasz, są uśmiechnięci i życzliwi dla turystów. Będziesz mógł podziwiać liczne obiekty sakralne, pomniki czy też zwykłe domy, których sposób budowy zdecydowanie różni się od europejskiego.

4. Patagonia: Ziemia Ognista

Wycieczka do Ziemii Ognistej to przeżycie, którego nie da się zapomnieć. Ta prowincja skrywa sobie więcej tajemnic niż jakiekolwiek inne miejsce na świecie ze względu na mnogość małych, niezamieszkałych wysepek i regionów, które pozostały całkowicie poza działalnością człowieka. Do zaliczenia mamy tutaj wizytę w mieście Uhsuaia, które jest najbardziej wysuniętym na południe miastem na Świecie, zwiedzanie Parku Narodowego Ziemi Ognistej oraz rejs po kanale Beagle, który oddziela Ziemię Ognistą od mniejszych wysp. Pobyt w rejonie Ziemii Ognistej poleca się rozłożyć na kilka dni po to, aby móc zachwycić się jak największą ilością niesamowitych miejsc i krajobrazów. Agencja wyprawowa Sunsara organizuje wycieczki do Patagonii, których szczegółowy program znajdziesz pod linkiem: https://sunsara.pl/patagonia/

Patagonia wraz z Ziemią Ognistą mogą śmiało konkurować w plebiscycie na najpiękniejsze i najbardziej zachwycające miejsce na Świecie. Wycieczki w ten region trwają zazwyczaj kilkanaście dni po to, aby żadne ważne miejsce nie umknęło uwadze turystów. Pamiętaj, aby do Patagonii zabrać aparat fotograficzny i wygodne buty oraz dać się porwać niesamowitej kulturze i historii tego miejsca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy