Reklama

Reklama

Z dzieckiem w góry - między Muszyną a Krynicą

Opublikowano:
Autor:

Z dzieckiem w góry - między Muszyną a Krynicą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Planując wyjazd z dziećmi w głowach rodziców rozgrywa się prawdziwa burza. Gdzie jechać, jak zorganizować pobyt, żeby najmłodsi się nie nudzili i jak połączyć własne zainteresowania z potrzebami dzieci. W takich wypadkach świetnym wyborem są góry, gdzie można wypoczywać aktywnie, a jednocześnie skorzystać z licznych atrakcji, jakie oferują miejscowości wypoczynkowe.

Reklama

 

Beskid Sądecki z dzieckiem

Dzieci warto przyzwyczajać do gór od najmłodszych lat. Nie muszą to być od razu Tatry. Doskonale na takie pierwsze wyjazdy nadają się Beskidy. Łatwe szlaki, dużo schronisk i możliwość w miarę szybkiego powrotu w doliny sprawiają, że wycieczki z dziećmi stają się bardziej komfortowe.

Podczas planowania wyjazdu warto wziąć pod uwagę leżący w sercu Beskidów, Beskid Sądecki. Opleciony od zachodu malowniczą Doliną Dunajca, przecięty wstęgą Popradu wznosi się dwoma zalesionymi grzbietami Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej między Krościenkiem a Krynicą. Tutejsze szlaki nie są bardzo wymagające kondycyjnie, jedynie początkowe ich odcinki wymagają pokonania podejścia, by następnie wędrować po grzbiecie między lasami i odsłoniętymi polanami. To bardzo dobra sytuacja podczas wędrówki z dziećmi, które łatwiej zmobilizować do początkowego wysiłku, a następnie dać możliwość odpoczynku.

Z dzieckiem w Krynicy i Muszynie

Pobyt w górach z dziećmi to jednak nie tylko wycieczki w terenie. Trzeba zadbać też o inne atrakcje, które urozmaicą pobyt i zapadną na długo w pamięć. Podpowiada je strona: https://strakija.pl/blog/muszyna-atrakcje-turystyczne-lokalny-przewodnik-co-warto-zobaczyc-i-zwiedzic. Gwarny i ruchliwy kurort jakim jest Krynica, ma bardzo bogatą ofertę dla osób w różnym wieku. Dzieciom na pewno spodoba się wjazd kolejką na Górę Parkową, znajdujące się tam zjeżdżalnie czy wycieczka na Ścieżkę w koronach drzew na Słotwinach.

Położona kilkanaście kilometrów dalej, bardziej kameralna Muszyna niewiele ustępuje Krynicy w kwestii atrakcji dla dzieci, o czym przekonuje blog https://www.pensjonatklimek.pl/atrakcje/muszyna-atrakcje-dla-dzieci. Świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę są Ogrody Sensoryczne, zaś w najbliższej okolicy znajdują się też park linowy i tor gokartowy. Latem na Zapopradziu działa odkryty basen ze zjeżdżalnią i plażą, zaś przez cały rok można skorzystać z Aquaparku w kompleksie Klimek.

Rodzinna zima w Beskidzie Sądeckim

Także zimą w Beskidzie Sądeckim nie można się nudzić. W okolicach Muszyny działa kilka dużych stacji narciarskich, z których najważniejszymi są Dwie Doliny w Wierchomli, Słotwiny i Jaworzyna Krynicka w Krynicy oraz dwa ośrodki w Tyliczu. Znaleźć tu można zarówno trasy dla zaawansowanych, jak i początkujących. Z dziećmi można też wybrać się na tor do snowtubingu w Tyliczu. A wieczorem świetnym zakończeniem zimowego dnia będzie kulig. Podczas pobytu w Muszynie nie można też zapominać o lokalnej kuchni, której przykładem jest Restauracja Strakija - https://www.pensjonatklimek.pl/smaki/restauracja-strakija. To świetne zakończenie pełnego atrakcji dnia, a jednocześnie kolejny sposób na poznawanie tego pięknego i fascynującego regionu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy